راهکار برون رفت از مشکلات تقویت تولید و اشتغال است

قزوین- نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اداره کشور به جای نفت باید به صنعت و تولید اتکا کنیم تا ضمن تامین اشتغال و رونق اقتصاد، ثروت واقعی هم محقق شود.

به گزارش خبرنگار مهر، روز جمعه در مراسمی با حضور بهمن طاهرخانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، صارمی مدیرکل استاندارد استان، جمعی از صنعتگران و کارشناسان و تولیدکنندگان برای اولین بار در کشور خط تولید شیشه فوق شفاف درکارخانه شیشه فلوت فارسجین تاکستان راه اندازی و افتتاح شد.

ظرفیت تولید این خط تولیدی سالانه ۱۵۰ هزار تن شیشه فوق شفاف است که تمامی عملیات طراحی و نصب ماشین آلات با کمک متخصصان و کارشناسان داخلی انجام شده است.

با افتتاح این خط تولیدی ضمن تامین این محصول در داخل که قبلا از کشورهای خارجی وارد می شد از خروج ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

با راه اندازی این خط تولیدی در داخل کارخانه شیشه فلوت فارسجین برای ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

این شیشه ها در صنایع ساختمانی و خودرو کاربرد دارد و موجب خودکفایی در این صنعت و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه شده است.

بهمن طاهرخانی در مراسم رونمایی از این خط جدید گفت: اتکا بودجه به نفت برای اداره کشور منطق درستی نیست و ما نباید به نفت به عنوان یک ثروت ذاتی نگاه کنیم بلکه لازم است آن را نعمتی الهی برای نسل امروز و ایندگان بدانیم که حق نداریم همه آن را از مصرف کنیم.

وی بیان کرد: اتکا به نفت به دلیل وابستگی به سیاست های جهانی و نوسانات مختلف کار درستی نیست و ما را در مقاطع مختلف دچار چالش می کند لذا باید مراقب باشیم از اقتصاد نفتی اسیب نبینیم.

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: ما در مجامع بین المللی حرف زیادی برای گفتن داریم و در عرصه سیاسی امروز بدون مشارکت ایران هیچ مشکلی درخاورمیانه حل نمی شود اما متاسفانه همچنان
نقطه ضعف و پاشنه آشیل ما اقتصاد است.

وی گفت: مردم از نبود عدالت اجتماعی ناراحتند و باید بتوانیم دغدغه آنها را در معیشت و نیازهای زندگی برطرف کنیم و بهترین راه واقعی تولید ثروت توجه ویژه به صنعت و تولید است.

طاهرخانی تصریح کرد: راه دوم این است که با قطع وابستگی به خارج بتوانیم صنعت را توسعه داده و بومی سازی کنیم که با توانمندی موجود در کشور این مهم با کمک مهندسان و کارگران توانمند ایرانی ممکن است.

وی اظهارداشت: امروز بیشترین مراجعه نمایندگان موضوع بیکاری جوانان است و اگر بتوانیم با حمایت از صنعتگران وتولیدکنندگان چرخه تولید را بچرخانیم و به اقتصاد رونق دهیم بر بیکاری هم غلبه کرده ایم واشتغال بهبود می یابد.

طاهرخانی یادآورشد: مشکلات اقتصادی موجب بی اعتمادی مردم شده و امروز راه اساسی عبور از مشکلات فقط تولید و اشتغال است لذا باید بسترسازی کنیم تا کارآفربنان دنبال خلق ثروت با کار و تولید باشند.

وی اضافه کرد: مجلس با همه توان در خدمت صنعت و تولید است امیدواریم بتوانیم چالشهای صنعت را برطرف کنیم تا روند کارها بهبود یابد و انگیزه تولیدکنندگان در ادامه مسیر مضاعف شود.

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی از افتتاح خط جدید تولید شیشه های فوق شفاف در تاکستان ابراز خوشحالی کرد و اظهارداشت: راه اندازی این خط تولید بیانگر توان بالای متخصصان کشور در صنعت و تولید است که در حوزه صادرات غیر نفتی باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.

کد خبر 4530304

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =