«ایران»، «اسلام» و «جوانان» کلمات پرتکرار بیانیه #گام_دوم_انقلاب

تکرار کلماتی همچون «ایران»، «اسلام»، «جوانان»، «پیشرفت»، «انقلاب»، «مردم» و... در بیانیه رهبرانقلاب درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی، مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

مجله مهر: ساعاتی پس از انتشار بیانیه مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران که از آن تحت عنوان "#گام_دوم_انقلاب" از آن یاد می‌شود، بسیاری از کاربران فضای مجازی به خصوص جوانان که خود را مخاطبان اصلی این نامه می‌دانند، اقدام به انتشار نظارت خود پیرامون این بیانیه کرده‌اند. 

بخش دوم این واکنش‌ها را که قطره‌ای از سیل واکنش‌های فضای مجازی است، می‌خوانید:

وحید آقا میم: رهبر معظم انقلاب در راهبردهای  گام دوم انقلاب: در مورد آمریکا حل هیچ مشکلی متصور نیست و مذاکره با آن جز زیان محصولی نخواهد داشت.

عاطفه عسکری: گام دوم انقلاب مصادف خواهد شد، با پایان رویایی که دشمنان غربی از تغییر رژیم در ایران، در ذهن‌شان پرورانده بودند.

میم چه: با اتکا به نیروی جوانان از فشار جنگ‌ خارجی و داخلی عبور کردیم و گام اول انقلاب رومحکم برداشتیم امروز هم با اتکا به نیروی جوانان هم از جنگ نرم دشمن عبور می‌کنیم هم از تحریم ها و فشار دشمنان و اپوزوسیون خارجی.

عارف چراغی: رهبری در بیانیه ۶۱۰۰ کلمه‌ای خود: ۴۱ بار از کلمه #جوانان؛ ۲۸ بار از کلمه #اقتصاد؛ ۸ بار از کلمه #تلاش؛ ۱ بار از کلمه #مذاکره و ۱ بار از کلمه #سلاح استفاده کردند که این کلیدواژه‌ها برای تمام اقشار جامعه قابل تامل است!

فرشاد مهدی‌پور: پرکاربردترین کلمات در مانیفست #گام_دوم_انقلاب: انقلاب- ۶۳مرتبه؛ اسلام- ۴۹مرتبه؛ مردم و ملت- ۴۳مرتبه؛ علم، دانش و پژوهش- ۳۹مرتبه؛ جوان- ۳۹مرتبه

محمد خجسته: فرمان #گام_دوم_انقلاب در زمانی صادر شد که بسیاری از مسئولین اجرایی کشور روحیه خود را باخته و کار کشور را تمام شده می‌دانستند.... زنده بودن و امیدداشتن به آینده ایران و جوانان به سن بالا وابسته نیست؛ بلکه به ایمان داشتن به وعده الهی و واقعیت‌های کشور مربوط است.

حوریه سادات: گام اول انقلاب فریاد دیروز امام خمینی(ره) و گام دوم انقلاب فریاد امروز امام خامنه ای است و آن ادامه فریاد امام حسین(ع) است.«خبرهای دروغ و پنهان کردن جلوه‌های امیدبخش، برنامه‌ همیشگی دشمنان ملت است؛ شما باید پیش‌گام در شکستن این محاصره‌ تبلیغاتی باشید. در خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید. این نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد شماست»

محمد اکبرزاده: این بخش ازبیانیه #گام_دوم_انقلاب را فعالان رسانه‌ای خوب بخوانند: «خبرهای دروغ و پنهان کردن جلوه‌های امیدبخش، برنامه‌ همیشگی دشمنان ملت است؛ شما باید پیش‌گام در شکستن این محاصره‌ تبلیغاتی باشید. در خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید. این نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد شماست»

مها: ‏با گذشت چهل جشن سالانه‌ی انقلاب و چهل دهه‌ی فجر، یکی از آن دو کانون دشمنی نابود شده و دیگری با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار میدهند، دست و پنجه نرم م‌یکند و رو به افول است. اما اسلام که در ‎#گام_دوم_انقلاب در ایران پس از پشت سر گذاشتن چهار دهه وارد فصل جدید تعالی خود شده است.

کد خبر 4541558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =