قایقرانی باید اهداف آرمانی خود را مشخص کند

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: قایقرانی باید اهداف آرمانی ترسیم کند و به آن اهداف هم برسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا داورزنی در مجمع انتخاباتی فدراسیون قایقرانی بیان کرد: امیدوارم خانواده قایقرانی با همدلی بیشتر انتظارات مردم را جامعه عمل بپوشاند و سبد مدالی ایران را پررنگ‌تر کند. انتظار مجموعه ورزش کشور این است که ظرفیت‌ها را به خدمت بگیریم. اینکه ما تمام ظرفیت‌ها را در دریاچه آزادی محدود کنیم درست نیست. ما سدها و رودخانه‌های متعددی داریم که می‌تواند کمک کند.

او ادامه داد: طبیعی است در جمعیت ۸۰ میلیونی ما استعدادهای متعددی دارد و می‌توان تعداد قایقران‌ها را بیشتر کنیم. انتخابات تمام شد و قایقرانی باید اهداف خود را مشخص کند و اهداف هم باید آرمانی باشد و تلاش کنیم به سمت این هدف برویم و به آن هم برسیم. نه تنها قایقرانی بلکه همه رشته‌ها نباید فقط به پول دولتی تکیه کند و باید فضایی ایجاد شود که اسپانسرها ورود کنند. این هم وقتی اتفاق می‌افتد که قایقرانی نتایج خوبی بگیرد.

داورزنی خطاب به هیأت‌های استانی گفت: هیأت‌های استانی باید فعال‌تر باشند.

او گفت: برای آقای سهرابیان آرزوی موفقیت دارم. او باید به اعتماد مجمع پاسخ مثبت بدهد. بقیه کاندیداها هم باید همکاری جدی با آقای سهرابیان داشته باشند. جامعه قایقرانی باید به تحقق برنامه‌های سهرابیان کمک کند.

معاون وزیر ورزش در ادامه با ابراز امیدواری نسبت به اینکه خانواده قایقرانی بتوانند در آینده برنامه‌هایی را که مد نظر دارند، به اجرا دربیاورند گفت: امیدوارم قایقرانی بتواند با این برنامه‌ریزی سبد مدالی ایران را در رقابت‌های آسیایی و جهانی پررنگ‌تر کند. این فدراسیون متشکل از سه فدراسیون است که در هم ادغام شده‌اند و همگی ظرفیت‌های خوبی در مدال‌آوری دارند که همه آنها می‌توانند در زمره رشته‌هایی باشند که برای ایران افتخارآفرینی کنند.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و کمیته المپیک این انتظار را از قایقرانی دارند که بتواند از تمام ظرفیت‌های خود در کشور استفاده کند. ما در شمال و جنوب کشور عرصه‌های آبی زیادی داریم؛ از دریای خزر تا آب‌های جنوب، سدها، دریاچه‌ها و پایگاه‌های آبی که می‌توانیم از ظرفیت‌های آنها استفاده کنیم. اینکه فعالیت‌های خود را تنها در دریاچه آزادی خلاصه کنیم، درست نیست. در استان‌ها صدها منابع آبی داریم که می‌تواند در خدمت خانواده قایقرانی باشد.

داورزنی گفت: ما جمعیت ۸۰ میلیونی داریم که استعدادهای مختلفی دارد. در طرح المپیاد نخبه‌ها که به تازگی برگزار شد، نوجوانان زیادی حضور داشتند که اطلاعات آنها ثبت شد این مسئله نشان می‌دهد که ما فرصت‌ها و ظرفیت‌های خوبی برای رشته‌های مختلف بخصوص قایقرانی داریم که با استفاده از این ظرفیت‌ها، می‌توان تعداد قایقرانان در رشته‌های مختلف را بیشتر کرده و روی آنها سرمایه‌گذاری کرد. ما قهرمانان زیادی مانند محسن شادی داریم که می‌توانیم از ظرفیت و استعداد آنها استفاده کنیم و گام‌های جدیدی در این رشته برداریم.

وی افزود: مجمع فدراسیون قایقرانی، تمام و رئیس آن برای چهار سال آینده مشخص شد. اهداف مشخص شده باید آرمانی باشد به طوری که از جایگاهی که در حال حاضر در آسیا داریم، یک پله بالاتر قرار بگیریم. ما همواره در چهار دهه گذشته در تنگناها بوده‌ایم و بیشتر تکیه‌مان به منابع دولتی و کمیته المپیک بوده است، این مسئله ما را با مشکل روبرو می‌کند. به همین دلیل باید توجه خوبی به مارکتینگ شود تا اسپانسرها برای حضور در فدراسیون‌ها انگیزه داشته باشند.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش تصریح کرد: زمانی که شما پوشش‌دهی مناسبی در بازی‌های آسیایی و قهرمانی آسیا و جهان داشته باشید و قایقرانتان نتیجه بگیرد، حضور اسپانسرها و انگیزه‌شان بیشتر می‌شود و این دو مسئله لازم و ملزوم یکدیگر هستند و می‌توانند کمک بیشتری به فدراسیون کنند تا در آینده روزهای پررونق‌تری در قایقرانی داشته باشید و سبد مدالی‌تان پررنگ‌تر باشد.

کد خبر 4553432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =