آفتاب به آسمان استان سمنان باز می گردد/ آرامش پس از ۴ روز سرد

سمنان-نگاهی به نقشه‌های هواشناسی و تصاویر هوایی نشان می‌دهد که آسمان استان سمنان از روز یکم فروردین ماه ۹۸ آفتابی می‌شود و شرایط جوی پایدار به آسمان استان باز می‌گردد.

به گزارش خبرنگار مهر، نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که با خروج سامانه کم فشار بارشی از سمت شرق استان سمنان کم کم از روز یکم فروردین ماه از میزان ابرها کاسته و آسمان آفتابی می‌شود همچنین از فردا، دوم فروردین کاملاً آسمان استان خالی از ابر خواهد بود و آفتاب درخشان بهاری بر دیار قومس خواهد تابید.

هم اکنون و همزمان با نخستین روز بهار ۹۸، تنها میامی و کالپوش همچنان آسمانی ابری دارند اما با خروج سامانه بارشی از این منطقه طی امروز و فردا، آسمان استان سمنان صاف و بدون ابر خواهد بود.

همزمان با صبح پنج شنبه اول فروردین ماه ۹۸ دمای هوا در سمنان ۱۰ درجه بالای صفر است و آسمان آفتابی است برای فردا و پس فردا نیز شرایط جوی پایداری برای مرکز استان سمنان پیش بینی می‌شود بیشینه و کمینه دمای هوای سمنان ۱۴ و یک درجه بالای صفر برای امروز، ۱۶ و پنج درجه بالای صفر برای روز جمعه و ۱۹ و هفت درجه بالای صفر برای روز شنبه سوم فروردین ماه پیش بینی می‌شود که این امر نشان دهنده افزایش دمای هوا در سمنان است. شرایط خاص جوی برای سمنان پیش بینی نشده و تنها امروز اول فروردین ماه احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات سمنان وجود دارد.

در شاهرود، این بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهرستان دیار قومس نیز هوا کمی به پایداری رسیده و آسمان نیمه ابری است دمای هوا چهار درجه بالای صفر است احتمال بارش پراکنده باران در شهر و برف در ارتفاعات وجود دارد اما از فردا کم کم از شدت ابرها کاسته شده و آسمان در روز شنبه کاملاً صاف می‌شود تنها پدیده قابل توجه هواشناسی شاهرود برای فردا، جمعه وزش شدید باد خواهد بود.

بیشینه و کمینه دمای هوای شاهرود برای امروز، فردا و پس فردا به ترتیب ۱۲ و منفی یک درجه، ۱۴ و دو درجه بالای صفر و ۱۷ و پنج درجه بالای صفر است که این امر نشان می‌دهد در شاهرود نیز هوا رو به گرمی می‌گذارد.

شرایط دامغان نیز مشابه است امروز در این شهرستان بارش باران و برف و رگبار پراکنده همراه با وزش باد ۱۰ کیلومتر بر ساعتی گزارش شده اما از فردا از میزان ابرها کاسته شده و در روز شنبه کاملاً آسمان صاف است دمای هوای دیار صد دروازه هم اکنون شش درجه بالای صفر است و بیشینه و کمینه دمای هوا برای امروز یکم فروردین ماه ۱۳ درجه بالای صفر و صفر گزارش می‌شود.

گرمسار و ایوان کی دو شهرستان همسایه دارای شرایط جوی تقریباً یکسانی هم هستند دما هوا در دو شهر ۱۰ درجه بالای صفر است، غبار محلی، گرد و خاک و وزش باد همراه با آسمان نیمه ابری پدیده غالب این دو شهرستان غرب نشین است.

میامی اما آسمانی ابری دارد و دمای هوا در این شهرستان شرق نشین، سه درجه بالای صفر است. احتمال بارش باران امروز در میامی وجود دارد همچنین ممکن است در بخش کالپوش نیز برف ببارد اما پیش بینی هوانشاسی از روز شنبه، کاهش ابرها و صاف شدن آسمان است.

بیشینه و کمیته دمای هوا بر روز پنج شنبه در میامی ۱۲ و دو درجه بالای صفر، برای روز جمعه ۱۵ و صفر درجه و برای روز شنبه ۱۷ و سه درجه بالای صفر خواهد بود.

در نهایت باید گفت برای روز اول فروردین در سطح استان همچنان احتمال بارش باران د برف در ارتفاعات وجود دارد اما از فردا کم کم از میزان ابرها کاسته شده و از روز شنبه آسمان استان صاف می‌شود همچنین از روز سوم فروردین ماه دمای هوا نیز افزایش چشم گیری خواهد یافت.

کد خبر 4573125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =