مبلمان شهری در شهرستان دیر تقویت می‌شود/ بهبود سیمای شهری

بوشهر - فرماندار شهرستان دیر ا بیان اینکه دوران کوتاه مسئولیت را با خدمات صادقانه ماندگار کنیم، گفت: سیما و مبلمان شهری در شهرستان دیر بهبود می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، کریم علی‌حسنی عصر شنبه در آئین معارفه شهردار بردخون اظهار داشت: توقع مردم نسبت به شهرداری زیاد است اما دیدگاه خوبی به شورای شهر داریم و با انسجام بیش از پیش می‌توان انتظارات را محقق ساخت و با برنامه ریزی از روزمرگی بپرهیزیم و چشم انداز روشنی برای آینده تعیین کنیم تا خواسته‌ها عملی شود.

فرماندار دیر افزود: یکی از موضوعات مهم در شهرداری‌ها مبلمان شهری و سیمای شهر است که شهرداری‌ها باید تلاش کنند با همکاری شوراهای اسلامی نسبت به مبلمان شهر توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه دوران کوتاه مسئولیت را با خدمات صادقانه ماندگار کنیم، اضافه کرد: شهرداری‌ها به دنبال درآمد پایدار باشند و به درآمد دولتی قانع نباشند هرچند در این دولت خدمات خوبی صورت گرفته و به شهرها و روستاها توجه خوبی شده که استفاده از تسهیلات کم بهره برای ایجاد درآمد پایدار ضروری است.

علی حسینی استفاده از مشاوران را در شهرداری‌ها ضروری دانست و گفت: بهره مندی از مشاوره‌ها و کارشناسان با دید فنی و تخصصی در شهرداری‌ها لازم است که با نگاهی تخصصی و اصولی تلاش کنیم تا شهری آباد و توسعه یافته داشته باشیم.

وی با تأکید بر جذب سرمایه گذاران در شهر و بخش، تصریح کرد: سرمایه گذاران سرمایه‌های ارزشمندی هستند که مدیریت شهرستان از حضور و سرمایه گذاری آنان در بخش حمایت می‌کند.

فرماندار شهرستان دیر ادامه داد: تکمیل و ایجاد پروژه‌های تأثیرگذار در منطقه طبق قانون صورت گیرد و همواره بر مدار قانون حرکت کنیم و همه فعالیت‌ها طبق قانون صورت گیرد و با هم اندیشی، همکاری و مشارکت سازنده شهری سالم و بانشاط و شورآفرین و درخور شأن مردم داشته باشیم.

لزوم کنارگذاشتن اختلاف‌ها

امام جمعه بردخون نیز اظهار داشت: همگان برای منافع شهر از شهردار جدید حمایت کنند و بدون توجه به سلیقه‌ها و دلبستگی های حزبی و جناحی و کنارگذاشتن اختلافات برای ساختن شهری آباد تلاش کنیم.

حجت الاسلام سید حسین رکنی حسینی افزود: اختلاف دیدگاه‌ها طبیعی است پس با درایت، گذشت و مدیریت صحیح اختلافات را به وحدت تبدیل کنیم و از دخالت دادن اغراض شخصی و حب و بغض‌ها خودداری کنیم چرا که این اغراض بزرگ‌ترین آفت است و مردم قربانی آن خواهند بود.

وی اضافه کرد: مسئولیت‌ها و پست‌ها ماندگار نیست و تاکنون مسئولان زیادی صندلی خدمت را ترک کرده‌اند که انتظار است از تجارب مدیران قبل بهره ببریم و برای خدمت صادقانه تلاش کنیم.

امام جمعه بردخون گفت: از انتقاد وحشت نکنیم و نگران نشویم و مسائل را به فضای مجازی نکشانیم و تلاش کنیم مشکلات را بین خود حل کنیم و از درگیر کردن مردم با مسائل خود بپرهیزیم.

رکنی حسینی ابراز داشت: انتقاد امری طبیعی و مقدمه تکامل است پس انتقادات را بپذیریم یا از کنار آن بگذریم چرا که هیچ مسئولی معصوم نیست و هرکس ممکن است اشتباه کند و هرکس تحمل انتقاد ندارد نباید مسئولیتی را بپذیرد پس با صبر و حوصله به مردم خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه پست‌ها حاصل خون شهیدان است، گفت: برای خدمت به مردم بکوشیم و به دنبال منافع حزبی و جناحی نباشیم زیرا توانایی کار مهم است که انتظار داریم همه مردم و مسئولان از شهرداری بردخون حمایت کنند تا شاهد تحول در این دستگاه باشیم، چرا که یک نفر به تنهایی قادر نیست از موانع عبور کند.

رکنی حسینی خواستار وحدت و انسجام بین شورا و شهردار شد و گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم تا مردم از میوه وحدت برخوردار شوند.

نیازمند حمایت مسئولان استان و شهرستان هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر بردخون نیز گفت: شورای اسلامی شهر طبق مسئولیت و وظیفه در ابتدای فعالیت شهردار را انتخاب کرد و با وجودی که شهرداری با مشکلاتی روبرو بود کار را به خوبی مدیریت کرد اما به دلیل قانون عدم به کارگیری بازنشستگان از سمت خود کنار رفت و چند ماه شهرداری با سرپرست اداره شد.

احمد عابدزاده افزود: پس از استعفای شهردار قبلی برای انتخاب شهردار جدید تلاش کردیم و با توجه به شرایط گزینه مورد نظر به استانداری معرفی شد که در این مدت حمایت‌های خوبی از این انتخاب صورت گرفت که از همه دلسوزان تقدیر می‌کنیم.

وی اضافه کرد: شهردار جدید با توان و ظرفیت خاص برای خدمت آماده است و انتظار می‌رود مسئولان استان و شهرستان از تلاش‌ها و فعالیت‌های وی حمایت کنند تا موجب رضایتمندی مردم شود.

سرپرست شهرداری بردخون نیز گفت: در این مدت ۳۰ پروژه به صورت امانی از جمله پارک ساحلی انجام شد و ۲۸ میلیارد ریال از بدهی شهرداری تسویه شد و حقوق نیروها تا پایان بهمن ۹۷ پرداخت شد.

عبدالهادی حصیری افزود: ضمن انجام فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی، تعامل با ادارات مختلف و شوراهای اسلامی و دهیاران، تلاش کردیم رضایت مردم از خدمات شهرداری افزایش پیدا کند.

مردم بر عملکرد شهرداری نظارت کنند

شهردار جدید بردخون نیز گفت: با خود عهد و پیمان می بندم که پیرو و ادامه دهنده راه شهدا و خادم خانواده معظم شهدا باشم و خداوند را شاکرم که با وجود همه نخبگان و افراد شایسته توفیقی حاصل شد تا در زادگاه خودم به مردم و همشهریان خدمت کنم.

عبدالخالق قایدی با تشکر از شورای اسلامی شهر افزود: از استاندار، معاونان استاندار، مدیران کل حوزه استانداری، فرماندار، نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و همه مردم و مسئولان تقدیر می‌کنم که فرصت خدمت به این مردم را فراهم نمودند.

وی اضافه کرد: پذیرش مسئولیت آسان نیست اما با استمداد از قرآن و امید خدمت به مردم، ایمان به حمایت اعضای شورای شهر، شوق و ذوق و اراده برای خدمت به مردم مرا نسبت به قبول مسئولیت ترغیب نمود.

قایدی ادامه داد: مردم در نگاه من فراتر از یک مورد عادی است و دعوت مردم و منتخبین مردم انگیزه‌ای مضاعف در من ایجاد نمود تا با مردم گفتگو کنم و با مشورت مردم نیازهای آنان را تأمین کنم و از مردم می‌خواهم که ما را نظارت و ارزیابی کنند.

شهردار بردخون گفت: سابقه درخشان تاریخی و موقعیت جغرافیایی منطقه ظرفیت‌های زیادی را برای رشد و توسعه منطقه ایجاد نموده که تلاش می‌کنیم آن را عملی سازیم و به مردم قول می‌دهیم ضمن تقویت کارهای خوب، زمینه انجام کارهای نو را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم بیشترین خدمت را داشته باشیم، ابراز داشت: از همه بزرگان و نخبگان و خانواده‌های شهدا رخصت می‌طلبم و از شهرداران و تلاشگران قبل تشکر می‌کنم و از همه همکاران و فرهنگیان منطقه طلب حلالیت دارم.

در پایان حکم شهرداری بردخون که به امضای استاندار بوشهر رسیده بود به عبدالخالق قایدی تقدیم شد و وی به صورت رسمی کار خود را به عنوان شهردار بردخون آغاز کرد.

در آئین معارفه شهردار بردخون، تعدادی از مسئولان شهرستان و بخش، اعضای شورای اسلامی شهر، تعدادی از کارکنان شهرداری، فرهنگیان و تعدادی از خانواده‌های شهدا حضور داشتند.

کد خبر 4578634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =