تکلیف تنها مغازه_موزه ایران روشن نمی شود

تاریخ تهران را یکی از یافته های باستان شناسی در بازار حضرتی تهران تغییر داد اما هنوز محل کاوش های باستانی در این مغازه کوچک در بازار به موزه تبدیل نشده و بلاتکلیف رهاست.

به گزارش خبرنگار مهر، با وجود اینکه مالک فروشگاه اسباب بازی بازار حضرتی درصدد نگهداری از این سایت باستانی است اما هنوز شهرداری تهران تکلیفی برای آن مشخص نکرده است با این وجود اما سازمان میراث فرهنگی اجازه ساخت یک طبقه اضافه را به مالک داده است چون توانسته همکاری مناسبی با میراث فرهنگی داشته باشد و همان زمان که برای طرح‌های عمرانی شروع به فعالیت کرد، به سازمان میراث فرهنگی خبر داد که اینجا چند تکه استخوان و سفال پیدا کرده و از آن به بعد نیز با باستان شناسان همکاری کرد تا بتوانند به تحقیقاتشان ادامه دهند.

حالا هم می‌خواهد این سایت باستانی را نگه دارد با وجود اینکه می‌داند اگر این کار را کند سرمایه یا همان ملکش را دیگر کسی نمی خرد. اما او حاضر است حتی در کنار این سایت باستانی دیگر اسباب بازی نفروشد و آنجا را به یک مکان فرهنگی و یا تفریحی مانند کافه تبدیل کند.

با این وجود اما کسی تکلیفش را روشن نمی‌کند. نه اجازه ساخت و ساز به او می‌دهند و نه اجازه ساماندهی. او مانده است و یک سایت باستانی رو باز که تنها حفاظش یک مشماست و روز به روز تخریب می‌شود.

اکنون یک سایت باستانی معطل پس از ۶ ماه از کاوش مانده که هیچ کسی جز همان مالک که می‌توانست کل این اتفاق را نادیده بگیرد و روی آثار به دست آمده خاک بریزد کسی دلش به حال این بخش از تاریخ تهران نمی سوزد. شهرداری هم حتی اجازه ملاقات به مالک را نمی‌دهد تا تکلیفش را برای ساخت یا عدم ساخت در این محدوده روشن کند.

کد خبر 4599354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =