«ما خاطره‌های ترسناکی داریم» به نمایشگاه رسید

«ما خاطره‌های ترسناکی داریم» گزیده اشعار حامد ابراهیم‌پور توسط انتشارات آنیما در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود.

ابراهیم پور به خبرنگار مهر گفت: «ما خاطره‌های ترسناکی داریم» گزیده اشعار من از سال ۷۴ تا ۹۴ است. کتاب گزیده آثار اول من با عنوان «یک مرد بی ستاره آبانی» که گزیده آثار ۷۴ تا ۷۸ بود هم در این کتاب قرار دارد. به طور کل در این کتاب گزیده هفت مجموعه غزل و یک مجموعه رباعی به نام «نگذار نقشه‌ها وطنم را عوض کنند» درج شده است.

وی افزود: «ما خاطره‌های ترسناکی داریم» از گزیده اشعار مشابهی که چند سال پیش از من منتشر شده بود، ۳۰۰ صفحه بیشتر است. انتخاب این اشعار نیز با خود من بوده و هرکدام بر اساس تاریخ سرایش در کتاب درج شده است. اشعار منتخب از هر کتاب در دفترهای جداگانه در «ما خاطره‌های ترسناکی داریم» درج شده است و هر دفتر به نام همان کتابی است که اشعار از آن انتخاب شده.

ابراهیم پور ادامه داد: این کامل‌ترین گزیده آثاری است که با سلیقه خودم انتخاب کردم. باید اشاره کنم که آثار چند کتاب که در گزیده‌های قبلی نبوده در این کتاب منتشر شده و البته و چند شعر پیشتر چاپ نشده نیز در این کتاب منتشر شده‌اند. از من پیشتر سه مجموعه شعر سپید هم منتشر شده که هنوز فکری برای انتشار گزیده آنها نکرده‌ام.

«ما خاطره‌های ترسناکی داریم» گزیده آثار حامد ابراهیم پور با شمارگان ۵۰۰ نسخه، ۶۰۰ صفحه و بهای ۶۵ هزار تومان از سوی نشر آنیما منتشر شده است.

حامد ابراهیم پور از جمله غزاسرایان نوپرداز ایرانی و از مهم‌ترین چهره‌های غزل معاصر از دهه ۷۰ به بعد است. تجربیات او و دیگر هم نسلانش در مضامین و ساختار غزل به تحولات مهمی در این قالب زیبای کهن انجامید.

از سروده‌های حامد ابراهیم پور پیشتر کتاب‌هایی چون «براندویی که عرقگیر خیس پوشیده»، «دروغ‌های مقدس»، «نگذار نقشه‌ها وطنم را عوض کنند»، «یک مرد بی‌ستاره آبانی»، «با دست من گلوی کسی را بریده‌اند»، «مرده‌ها خواب نمی‌بینند»، «به هزار دلیل دوستت دارم»، «اعترافات یک پیامبر»، «دور آخر رولت روسی» و «آلن دلون لاغر می‌شد و کتک می‌خورد» منتشر شده است.

نشر آنیما در سی‌ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در شبستان (سالن ناشران عمومی) راهروی ۳۰ غرفه شماره ۴۰ حضور دارد.

کد خبر 4600263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =