نبود اطلاعات دقیق دغدغه رونق تولید است

زنجان-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کنونی رونق تولید، نبود اطلاعات دقیق و برنامه‌ریزی‌های کارشناسانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام طهماسبی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور در محل استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه دو موضوع بهره‌وری و اقتصاد دانش‌بنیان همواره از سال گذشته تا به امروز پای ثابت دستور جلسات اقتصاد مقاومتی استان بوده است، افزود: خوشبختانه زنجان جزو استان‌هایی است که از این دو ظرفیت برخوردار است.

وی با بیان اینکه تحقق حداکثری اهداف جلسات اقتصاد مقاومتی از جمله اولویت‌های استان بوده و در همین راستا پارسال شاهد تحقق ۹۲ درصد مصوبات این جلسات در استان بودیم، تصریح کرد: خوشبختانه یکی از کارگروه‌های ذیل جلسات اقتصاد مقاومتی، کارگروه اقتصاد دانش‌بنیان است که در همین راستا و با برگزاری جلسات کارشناسانه، گام‌های خوبی در راستای بهبود وضعیت اقتصاد استان برداشته شده است.

طهماسبی با تاکید بر اینکه امروز باید به صورت همه جانبه در راستای رفع دغدغه‌ها و موانع رونق تولید برداریم، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین این دغدغه‌ها، نبود اطلاعات دقیق و برنامه‌ریزی‌های کارشناسانه است که تلاش شده است تا با اهتمام به این مهم، گام بلندی در راستای تحقق رونق تولید برداشته شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه تاکنون ۱۲۳۸ پروانه بهره‌برداری با ۷,۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال ۴۲ هزار نفر در حوزه صنعت صادر شده است، افزود: خوشبختانه رشد اتفاق افتاده در شاخص‌های صنعتی و سرمایه‌گذاری استان ناشی از فضای کسب و کار، قدرت بخش خصوصی و حمایت مدیران است.

ناصر فغفوری با یادآوری اینکه سهم زنجان از صدور جواز تاسیس‌ها در کشور ۳ درصد و از لحاظ سرمایه‌گذاری حدود ۴ درصد است که بیش از ۲ برابر نسبت به سهم جمعیت و وسعت استان است، ادامه داد: طی دو سال گذشته هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشده و ۵۹۶ فقره درخواست سرمایه‌گذاری در سال ۹۶ وجود داشت که این میزان با ۲۸ درصد رشد در سال گذشته به ۷۶۳ مورد رسید.

کد خبر 4623248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =