پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نسبت به علت سر خوردن خودرو و چگونگی مقابله با آن ، به رانندگان سراسر کشور توصیه هایی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، گرچه وضعیت خودرو و جاده در لغزیدن آن سهیم است ولی بدون تردید عامل اصلی آن راننده است.

سرعت بیش از حد خودرو و نامناسب بودن آن با وضعیت جاده و ترافیک ، شتاب زیاد (گاز دادن بیش از حد)، ترمز گرفتن و نیرویی که در پیچ جاده به لاستیک اعمال می شود و ترکیبی از دو حالت ذکر شده موجب سر خوردن خودرو خواهد شد.

بنابراین ، سر خوردن چرخ های عقب در اثر کاهش چسبندگی آنها اتفاق می افتد. این حالت معمولا در نتیجه سرعت بیش از اندازه و نیروی سر پیچ ها اتفاق می افتد.

ممکن است شتاب خودرو و نیروی بیش از معمول ترمز نیز به این حالت کمک کند. این نوع لغزیدن به آسانی تسخیص داده می شود. با کمی بی دقتی ممکن است خودرو هنگام پیچیدن کاملا دور خود بچرخد. برای از بین بردن عوامل لغزش خودرو باید پا را از روی پدال گاز و ترمز بردارید و حرکت خود را با فرمان هماهنگ کنید. وقتی خودرو در جهت نادرست حرکت می کند ، عکس العمل طبیعی شما باید این باشد که با استفاده از فرمان ، آن را در مسیر صحیح بر گردانید.

سرخوردن چرخ های جلو نیز وقتی اتفاق می افتد که چسبندگی آنها کم شده باشد. در این حالت کنترل مستقیم خودرو از دست راننده خارج می شود و توصیه می شود فرمان را در جهت حرکت خودرو هدایت و سعی کنید با تشخیص و از بین بردن علت به مرور چرخ های خودرو را به شکل مستقیم برگردانید و یا با فشار روی پدال گاز و ترمز را کاهش دهید.

کد خبر 462338

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =