۴۷۲ فقره پرونده احداث واحدهای مسکن محرومین خراسان جنوبی تشکیل شد

بیرجند- مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۴۷۲ فقره پرونده احداث مسکن محرومین در استان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر آسمانی مقدم ظهر یکشنبه در جلسه بررسی احداث ۱۰ هزار واحد مسکن محرومین در استان با اشاره بیان کرد: از مجموع تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکن محرومین در استان، پنج هزار واحد سهم‌بنیاد مسکن و پنج هزار واحد سهم کمیته امداد است.

وی با بیان اینکه پنج هزار واحد سهم بنیاد برای افراد عادی و تحت پوشش نهادهای حمایتی است، افزود: این طرح در طول تاریخ جمهوری اسلامی بی نظیر و نادر است.

آسمانی مقدم بیان کرد: تاکنون بنیاد مسکن استان برای احداث ۳۹ هزار و ۳۵۶ واحد مسکونی با بانک‌ها انعقاد قرارداد کرده که به ۳۲ هزار و ۸۲۰ واحد از روستاییان و شهرهای زیر ۵۰ هزار خانوار تسهیلات کامل پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی اجرا می‌شود، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان از تمام ظرفیت موجود استفاده کرده تا اجرای طرح نتیجه مطلوبی بدهد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: ستاد ویژه برای بررسی ساخت واحدهای مسکونی در تمام شهرستان‌های استان تشکیل شده است.

وی خواستار تشکیل کمیته پیگیری ساخت واحدهای مسکونی محرومین در شهرستان بیرجند شد و افزود: همچنین خواستاریم در روند صدور پروانه ساخت واحدها تسریع شود.

آسمانی مقدم خواستار تسریع در پاسخگویی استعلام‌های لازم شد و اظهار کرد: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات با استفاده از ضامن زنجیره‌ای هیئت مصوب دولت همکاری کنند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها افراد مسن را در پرداخت تسهیلات پذیرش ندارند، افزود: این افراد جزئی از نظام بوده و از خدمات تسهیلات سهم دارند بنابراین می‌طلبد بانک‌ها همکاری کنند.

آسمانی مقدم بیان کرد: با توجه به تفاهم نامه سازمان بودجه کشور، این واحدها در میزان ۵۰ متر منعقد شده اما خواستاریم مشروط به همکاری افراد، مجوز ساخت بالای ۵۰ متر داده شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی افزود: افرادی در شهر ساکن بوده و تمایل سکونت در روستا دارند بنابراین خواستاریم مجوز استفاده از واحدها برای این افراد داده شود.

وی بیان کرد: تاکنون هزار و ۲۰ خانوار متقاضی برای واحدهای مسکن محرومین شناسایی شده که ۴۷۲ فقره پرونده تشکیل شده و ۲۱۳ خانوار به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

آسمانی مقدم بیان کرد: برای احداث ۵۵ واحد مسکونی عقد قرارداد شده و ۲۹ واحد نیز اجرای فنداسیون شده است.

وی با بیان اینکه ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحد مسکونی روستایی در استان وجود دارد، گفت: از این تعداد ۴۹ هزار و ۳۳۵ واحد غیر مقاوم و کم مقاوم هستند.

آسمانی مقدم ادامه داد: ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده‌اند و ۴۹ هزار و ۳۳۵ واحد استحکام کافی در برابر بلایای طبیعی ندارند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: ۲۰ درصد از واحدهای نامقاوم روستایی استان در شهرستان قاین، ۲۰ درصد بیرجند، ۱۴ درصد درمیان، ۱۲ درصد سربیشه، هشت درصد در خوسف، پنج درصد در طبس و فردوس، چهار درصد در بشرویه و سرایان و دو درصد در زیرکوه واقع شده‌اند.

آسمانی مقدم بیان کرد: در سال جاری هشت بانک عامل در خراسان جنوبی برای توزیع تسهیلات واحدهای مسکونی روستایی همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به سیل اخیر بیان کرد: اگر واحدهای روستایی خسارت دیده از قبل بهسازی شده بودند، تخریب منزل و یا کشته نداشتیم.

کد خبر 4626686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =