بی اعتمادی اکثریت مردم عراق به نظامیان آمریکایی

بر اساس یک نظرسنجی، حدود 80 درصد مردم عراق با حضور نیروهای چندملیتی به رهبری آمریکا در کشورشان مخالف هستند و اعتمادی به نظامیان بیگانه ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، بر اساس این نظرسنجی که نتایج آن دوشنبه 28 اسفند منتشر شد؛ حدود ‪ ۸۰‬درصد از مردم عراق با حضور نیروهای خارجی به رهبری آمریکا در این کشور مخالفند و ‪ ۸۲‬درصد از آنان نیز به نیروهای خارجی در عراق اعتمادی ندارند.

پس از گذشت چهار سال از حمله آمریکا به عراق، مردم این کشور درباره آینده خود به طور فزاینده ای احساس بدبینی و ناامنی
می کنند.

براساس این نظرسنجی که به وسیله شبکه های تلویزیونی بی.بی.سی" و "ای.بی.سی" انجام شده؛ فقط ‪ ۳۹‬درصد از مردم عراق معتقدند که اوضاع زندگیشان بهتر شده و این درحالیست که ‪ ۳۵‬درصد از آنان معتقدند اوضاع زندگیشان در سال آینده بهبود خواهد یافت.

تنها ‪ ۴۰‬درصد از مردم عراق معتقدند وضعیت کلی آنان بهبود خواهد یافت.

‪ ۸۸‬درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند عقیده دارند که وضعیت مردم در برخورداری از انرژی برق "کاملا بد" و یا" بسیار بد" است. حدود ‪ ۶۹‬درصد نیز در دسترسی به آب آشامیدنی سالم نظر مشابهی داشته و ‪ ۸۸‬درصد نیز از کمبود روغن خوراکی سخن گفتند. 

این بدبینی فزاینده، سبب کاهش ‪ ۱۴‬درصدی "حمایت از دموکراسی" در عراق و افزایش هشت درصدی "حمایت از دولتمردانی قدرتمند" و یا ایجاد "کشوری اسلامی" شده است.  ‪ ۷۸‬درصد از مردم عراق با حضور نیروهای چندملیتی مخالفند و ‪ ۶۹‬درصد اظهار داشتند که اوضاع امنیتی در این کشور به وخامت گراییده است.

در این نظرسنجی بیش از 2 هزار نفر از مردم عراق در ‪ ۱۸‬استان این کشور در حد فاصل ‪ ۲۵‬فوریه تا پنجم مارس شرکت کردند.

کد خبر 462674

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha