بیماران ایست قلبی نیاز به فشار سینه ای دارند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد به منظور جلوگیری از آسیبهای مغزی ، وارد کردن فشار به قفسه سینه و نه تنفس دهان به دهان ، کلید نجات جان بیمارانی است که دچار ایست قلبی شده ‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتد پرس ، نتایج یک مطالعه در ژاپن نشان می ‌دهد تمرکز بر فشردن سینه به جای دادن تنفس احتمال بهبودی بیمار بدون بروز آسیب مغزی را افزایش می ‌دهد.

برخی کارشناسان حتی حذف تنفس دهان به دهان را در عملیات احیاء قلبی ریوی توصیه می ‌کنند.

رهنمود جدید خواستار انجام ‪ ۳۰‬مرتبه فشار بر سینه به جای 15 بار به ازای هر دو نوبت تنفس مصنوعی شده است. توقف فشردن سینه برای دمیدن جریان هوا به داخل ریه‌ها در فردی که واکنش ندارد انحراف از وظیفه مهمتر رساندن خون برای تامین اکسیژن و مواد غذایی مورد نیاز مغز و قلب است.

یک مزیت بزرگ حذف تنفس مصنوعی تمایل شاهدان در انجام احیای قلبی ریوی است. بسیاری از افراد تمایلی به تنفس دهان به دهان ندارند و از دادن تنفس دهان به دهان و وارد کردن فشار به سینه را به تعداد و فواصل درست دچار تشویق و نگرانی می‌شوند.

ایست ناگهانی قلبی که در آن قلب ناگهان از فعالیت بازمی ‌ایستد، می‌تواند پس از حمله قلبی یا در اثر برق گرفتگی یا غرق شدن بروز کند. ایست قلبی عمدتا در اثر بی‌نظمی در آهنگ ضربان قلب بروز می‌کند که در نتیجه آن تنفس فرد از حال رفته قطع می ‌شود و در برابر تکان واکنش نشان نمی ‌دهد.

محققان در توکیو 4 هزار و 68 بیمار بزرگسال را که دچار ایست قلبی شده بودند بررسی کردند. از این تعداد برای 439‬ نفر از حاضران ، فشردن سینه را انجام دادند و ‪ ۷۱۲‬بیمار تحت احیاء قلبی ریوی متعارف قرار گرفتند.

هر گونه تلاش احیاء قلبی ریوی شانس نجات بیماران را افزایش داد اما نسبت نجات یافتگان در کسانی که شیوه وارد کردن فشار به سینه برای آنها انجام شده بود ، 22 درصد بود در حالی که این نسبت در افرادی که احیاء قلبی ریوی متعارف برای آنها انجام شد ، از 10 درصد تجاوز نمی‌کرد.

کد خبر 462676

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha