کتاب درآمدی بر نظام اخلاقی قرآن منتشر شد

رئیس اداره نشر و مطبوعات پژوهشکده الهیات گفت: نگاهی نو به چگونگی شناخت و نظام‌مندسازی گزاره‌های اخلاقی قرآن در کتاب «درآمدی بر نظام اخلاقی قرآن» مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، یدالله جنتی، رئیس اداره نشر و مطبوعات پژوهشکده الهیات و خانواده با بیان اینکه قرآن، معجزه الهی و سرچشمه معرفت و هدایت بشر است، اظهار کرد: در این کتاب مقدس، نشانه‌های استوار و یقینی آفریدگار هستی بیان شده است که انسان با کاوش و بررسی‌های عمیق و دقیق می‌تواند به معارف پنهان آن دست یابد و بدان عمل کند تا مسیر هدایت را صحیح و دقیق بپیماید.

وی، اخلاق را اساسی‌ترین هدف انبیا و محور اصلی کتاب‌های آسمانی بیان کرد و گفت: همانگونه که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در فلسفه نبوت خویش فرمودند؛ «انما بعثت لاتمّم مکارم الاخلاق»؛ از این رو، ضرورت است با بهره‌گیری از قرآن کریم، نظام اخلاقی قرآن استخراج و تدوین شود تا الگویی شایسته برای پژوهش‌های قرآنی و تحقیقات اخلاقی قرار گیرد.

رئیس اداره نشر و مطبوعات پژوهشکده الهیات و خانواده افزود: قرآن از زوایای مختلف ابعاد اخلاقی، یعنی معرفت، عاطفه، اراده، فعل و منش و با جنبه‌های مثبت و منفی، منظومه بزرگ اخلاقی را تشریح کرده و فرا روی انسان قرار داده است. که نظام واره وسیعی را شکل می‌دهد.

جنتی با توضیح اینکه نویسنده و محقق، کتاب «نظام اخلاقی قرآن» را در سه فصل سامان داده است، افزود: فصل اول به مفاهیم و طرح و آثار مرتبط با نظام اخلاقی قرآن پرداخته است. چگونگی شناخت گزاره‌های اخلاقی قرآن محتوای فصل دوم را تشکیل می‌دهد و در فصل سوم و پایانی کتاب با ساختار گزاره‌های اخلاقی قرآن آشنا می‌شویم.

کتاب «درآمدی بر نظام اخلاقی قرآن» در قطع رقعی و در ۳۳۶ صفحه و با قیمت ۳۰ هزار تومان در اختیار قرآن پژوهان و فرهیختگان قرار گرفته است.

کد خبر 4627673

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =