۶۰ دستگاه اجرایی استان سمنان به مولد برق اضطراری مجهز شده‌اند

سمنان - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با بیان اینکه ۶۰ دستگاه اجرایی استان به مولد برق اضطراری مجهز شده است، گفت: تا کنون ۱۶۲ دستگاه مولد در این ادارات نصب شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج کارخائی پیش از ظهر شنبه در نشست شورای پدافند غیر عامل استان سمنان که برای نخستین بار در سال ۹۸ به میزبانی استانداری برگزار شد، ضمن بیان اینکه اجرای اقدامات مربوط به پدافند غیر عامل یکی از راهکاری کاربردی برای حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، تاکید کرد: در این راستا نصب ۱۶۲ دستگاه مولد برق در زمان اضطراری در سطح ادارات استان در دستور کار ستاد پدافند غیرعامل قرار گرفت و خوشبختانه شاهد اجرای این طرح بودیم.

وی با بیان اینکه ۶۰ دستگاه اجرایی استان به مولد برق اضطراری مجهز شدند و مابقی نیز در حال تجهیز هستند، تاکید کرد: استقرار و ایجاد مولد های برق اضطراری در مراکز مهم و حساس بعنوان یک جایگزین در مواقع بحران یکی از اصول پدافند غیر عامل قلمداد می شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: در سال گذشته ۳۲ میلیارد ریال اعتبار توسط ادارات و دستگاه های اجرایی استان برای اهداف پدافند غیرعامل صرف شده است از سوی دیگر باید گفت یکی از ظرفیت ها پدافند غیر عامل اعتبارات قانون احکام دائمی توسعه برنامه کشور محسوب می شود که دستگاه های اجرایی می توانند بخشی از اعتبارات خود را به پدافند غیر عامل اختصاص دهند.

کارخائی درباره اقدامات در دست اجرای پدافند غیرعامل استانداری سمنان نیز، توضیح داد: مطالعات طرح پدافند غیر عامل در سطح استان سمنان یکی از اقداماتی است که هم اکنون با حضور کارشناسان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای شناسایی تهدیدات، و راهکارهای رفع آنها در سطح استان سمنان اجرایی می شود، تاکید کرد: فرم سطح بندی در ۲۴۱ مرکز مربوطه برای ۶۲ دستگاه اجرایی تکمیل و به پایتخت ارسال شده است از سوی دیگر باید گفت تهیه شناسنامه مراکز پر خطر در سطح استان به پایان رسید.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان، گفت: تهیه بانک اطلاعات و تجهیزات از منظر پدافند غیر عامل، مقاوم سازی مراکز حساس، فرهنگ سازی گفتمان پدافند غیر عامل و برگزاری رزمایش های مختلف از برنامه های این مجموعه در سال ۹۸ است.

کد خبر 4630677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =