مدیران برای به نتیجه رساندن ۴۱ پروژه ملی استان همدان تلاش کنند

همدان - نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۱ پروژه ملی برای استان همدان مصوب شده که با تلاش مدیران برای اجرای آن توسعه زیرساخت های تولید و پیشرفت و تحول منطقه را شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی بابایی بعدازظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری قهاوند با تشکر از پیگیری های امام جمعه قهاوند و بیان اینکه پیشرفت کارها و پروژه ها در قهاوند بسیار خوب است، تاکید کرد: باید پروژه ها را به گونه ای پیگیری کنیم که زیربنایی و اساسی پیش بروند و در این خصوص باید مدیران سرچشمه فعالیت ها را پیدا کنند چراکه با اعتبارات قطره چکانی و مقطعی نمی توان شاهد تحول و توسعه بود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با استاندار همدان مکاتبه کرده ام که اگر ۴۱ پروژه ملی را پیگیری و به نتیجه برسانیم شاهد توسعه زیرساخت های تولید و پیشرفت و تحول در مولفه های فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی استان همدان خواهیم بود، گفت: ۲ پروژه استراتژیک و زیر ساختی راه آهن تهران _ همدان و اتوبان تهران _ همدان نقش اساسی در تحول و پیشرفت همدان ایفا می کنند.

وی با بیان اینکه این ۲ پروژه با سختی های زیادی پیگیری و مصوب شد و به جرات می توان گفت برای کیلومتر، کیلومتر هریک از این ۲ پروژه خون دلها خورده شده است، گفت: در مجلس ششم پروژه راه آهن همدان مصوب شد اما متاسفانه مسیر آن تغییر و از همدان منحرف شد اما در سال ۱۳۸۳ با سفر مقام معظم رهبری به همدان مجدد راه آهن مطرح و مصوب شد.

راه آهن تهران - همدان هنوز تکمیل نیست

حاجی بابایی با اشاره به مشکلاتی که بعدها در مسیر گنجاندن این پروژه در ردیف پروژه های ملی پیش آمد و سنگ اندازی های زیادی که صورت گرفت، گفت: عنوان می شد راه آهن تهران به همدان توجیه فنی و اقتصادی ندارد اما با پیگیری فراوان ۴ مرتبه این طرح را به سازمان برنامه بردیم که در نهایت اردیبهشت سال ۱۳۸۴ به عنوان طرح دو فوریتی مطرح و در صحن علنی مجلس مصوب شد و از آنجا که قانون شده مدیران موظف به اجرای قانون هستند و پیگیری برای تکمیل نهایی آن در دستور کار است چراکه هنوز این پروژه کامل نشده است.

وی در خصوص اتوبان تهران به همدان نیز گفت: طرح اتوبان ساوه_همدان را مصوب کردیم و همزمان کار مطالعه اتوبان تهران _همدان نیز مطالعه و ماده ۲۳ آن مصوب شد که در زمان کلنگ زنی پروژه دوخطه کردن ساوه به همدان؛ اتوبان تهران به همدان را نیز مصوب و دوخطه ساوه همدان روی یک خط اتوبان انداخته شد و با پیگیری مراحل اجرایی تکمیل و بهره برداری شد.

قطعه دوم راه آهن همدان_ملایر به مناقصه رفت

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تشکر از پیگیری های استاندار همدان در خصوص اجرای ۴۱ پروژه ملی همدان بیان داشت: در جلسه با وزیر راه و شهرسازی ۹ عنوان درخواست ارائه شد که از جمله آن اتصال قطعه دوم راه آهن همدان_ملایر با ۲۵ میلیارد تومان اعتبار است که مقرر بود تا ۱۵ خردادماه به مناقصه برود که خوشبختانه دیروز این موضوع عملیاتی شد.

وی به راه مراد بلاغی نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه سال ۱۳۸۷ مصوب و مقرر شد از کمیجان به فرمهین و درنهایت به همدان متصل شود که برای بودجه امسال جلسه تشکیل و اتصال قهاوند به اتوبان نیز قانون شد که ۱۰۰ میلیارد تومان برای باز شدن این راه نیاز است.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه در دنیای امروز راهها در مبحث توسعه حرف اول را می زنند، گفت: اجرای جاده مراد بلاغی، جاده سداکباتان، جاده امامزاده محسن و جاده ابرو نیز قانون شده است.

وی اظهار داشت: به موازات پروژه های ملی پروژه های استانی از جمله استخرهای قهاوند و جورقان و فامنین و دسترسی های اینترنتی روستاهای فامنین نیز پیگیری می شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه با برنامه ریزی صورت گرفته در محورهای مواصلاتی جاده ای و ریلی؛ همدان قطب منطقه شده است و هرکس بخواهد به جنوب کشور برود ناگزیر از این محورها عبور می کنند، گفت: این اقدام در نهایت منجر به توسعه اقتصادی و تولید در منطقه می شود.

اگر بتوانیم برنامه های عملیاتی را برای اجرای پروژه های عمرانی به نتیجه برسانیم می توانیم ادعا کنیم که خدمتی به مردم ارائه شده است وی همچنین با بیان اینکه عملیات اجرایی ۱۰ کیلومتر روکش جاده قهاوند به همدان شروع شده و همزمان بهسازی جاده های روستایی نیز اجرایی می شود، بیان داشت: اگر بتوانیم رسالت خود را در راستای انجام وظیفه پیاده کنیم قیمت پیدا می کنیم و اگر بتوانیم برنامه های عملیاتی را برای اجرای پروژه های عمرانی به نتیجه برسانیم می توانیم ادعا کنیم که خدمتی به مردم ارائه شده است.

وی به جذب اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان برای اجرای طرح هادی و بهسازی ۳۵ روستا در شهرستان همدان و ۱۰ روستا در فامنین اشاره کرد و گفت: به محض اولین ابلاغ که متعلق به همدان خواهد بود کارها را به نتیجه می رسانیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها درصورتی که درد مردم را احساس کنیم می توانیم خدمتی در شان آنها ارائه دهیم، گفت: در همدان کارهای بزرگی در دست اجرا است که از جمله آن ثبت جهانی تپه هگمتانه و غارعلیصدر است که تحول عظیمی در پیشرفت و توسعه همدان ایجاد خواهد کرد.

وی به تصویب قطار شهری همدان نیز اشاره کرد و گفت: با اجرای ایستگاه قطار همدان در کنار ترمینال همدان و اتصال قطار شهری به آن، مردم همدان به سهولت سفرهای درون و برون شهری خود را انجام می دهند.

حاجی بابایی با یادآوری اینکه سال گذشته ۱۶ پروژه ملی برای استان همدان مصوب شد که از جمله این پروژه های ملی بیمارستان هزار تختخوابی همدان است، گفت: امیدواریم با اجرای آن و ساخت بیمارستان جامع زنان خدمات ارزنده ای را درسطح منطقه ارائه دهیم.

وی از جمله اقدامات ماندگار موثر برای همدان را تصویب عنوان پایتخت تاریخ و تمدن برای همدان و پروژه منطقه اقتصادی مبتنی بر فناوری های برتر در همدان ذکر کرد و گفت: تکنولوژی و نانو تکنولوژی های برتر در همدان با فراز و فرودهای فراوان همراه است که با آغاز عملیات اجرایی منطقه اقتصادی مبتنی بر فناوری های برتر می توانیم تحول عظیمی در رونق تولید و اشتغال در همدان داشته باشیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: این پروژه با تکنولوژی های برتر در یک هزار هکتار بین فامنین و قهاوند و همدان اجرایی خواهد شد.

حاجی بابایی به بازگشت ۳۲ هزار میلیارد تومان از اعتبار شهرداری ها در قانون بودجه ۹۷ و بازگشت آن به شهرداری ها و دهیارها نیز اشاره کرد و گفت: از جمله موارد دیگر اجرای دقیق قانون افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته است که در اجرای دقیق این قانون تخلف صورت گرفته است.

وی گفت: با امضای ۱۵۲ نماینده خطاب به رئیس جمهور تصریح شده که اجرای وارونه قانون منجر به ظلم بزرگی در حق کارکنان شاغل و بازنشسته ای که حقوق کمتراز ۵ میلیون تومان دارند می شود که روز شنبه برای اصلاحیه نهایی جلسه ای با نمایندگان دستگاه های اجرایی و نظارتی خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: ۲ میلیون و ۲۰۰ نفر بازنشسته دولت باید با اجرای دقیق قانون افزایش حقوق و همسان سازی تغییر اساسی در زندگی خود را شاهد باشند.

کد خبر 4640054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =