درایت رهبر انقلاب مایه افتخار است/ادعای آمریکا نشانه حسن نیت نیست

گناوه- تبیین هوشمندی و درایت رهبر معظم انقلاب در نپذیرفتن مذاکره با آمریکا از موضوعات مهم مطرح شده در نماز جمعه دلوار و گناوه بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مصطفی آشناگر درخطبه های این هفته نماز با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب و برخورد قاطعانه ایشان در روز گذشته اظهار داشت: این اتفاق باعث افتخار و غروربرای تمام ملت ایران شد و قدرت نظام جمهوری اسلامی و نعمت داشتن رهبری شجاع، نترس، بصیر و آگاه به زمانه را همه مشاهده کردند.

وی با اشاره به برخورد قاطع و سخن رهبری که فرمودند «من شخص ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی دانم» افزود: امروز مستکبران و کشورهای استعمارگر بدون آنکه به کشورها اهمیت بدهند و مقامات عالی رتبه آنها اطلاعی داشته باشند وارد کشورهای دیگر می‌شوند ولی در برابر کشور ما رئیس جمهورآمریکا حقیرانه پیام می‌دهد و با این برخورد قاطعانه رهبری مواجهه می‌شود.

آشناگر با اشاره به گوشه‌های دیگر از سخنان مقام معظم رهبری در این دیدار ادامه داد: تا زمانی که لبیک گوی و تحت فرمان مقام معظم رهبری باشیم هیچ قدرت پوشالی در عالم یارای مقابله با ما را ندارد و چهار دهه استقامت ملت ایران در برابر زورگویان عالم این را به اثبات رسانده است.

وی گفت: امروز هر کس ذره‌ای غیرت دینی و ملی داشته باشدباید به وجود این رهبر فرزانه و شجاع و نعمت رهبری الهی و ولایت فقیه افتخار و مباهات کند.

امام جمعه موقت گناوه با اشاره به ۲۷ خرداد سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره) گفت: رسالت اصلی این سازمان محرومیت زدایی از مناطق محروم بخصوص در روستاها که در رژیم گذشته دچار محرومیت بودند و توجه امام (ره) به محرومان منجر به تشکیل این نهاد شد.

وی بیان کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس این ایثارگران در کنار سایر رزمندگان اسلام حضور داشتند و سنگرسازان بی سنگر لقب گرفتند و شهرستان گناوه ۶ شهید جهادگر تقدیم انقلاب کرده است.

آشناگر گفت: وزارتخانه جهاد کشاورزی مسئول و متولی تامین مواد غذایی کشور که یکی از مهمترین نیازهای جامعه و سازمانی تولید کننده است و لذا از مهمترین وزارتخانه‌ها محسوب می‌شود.

وی با اشاره به موفقیت‌های جهاد کشاورزی شهرستان گناوه در استان در زمینه‌های مختلف تولیدی تصریح کرد: همکاری مسئولان در شهرستان با بخش کشاورزی خوب است اما اگر این همکاری و مساعدت و همراهی بیش از پیش افزایش یابد شهرستان گناوه با توجه به موقعیت و ظرفیت‌های موجود در بسیاری از موارد می‌تواند در استان حرف اول را بزند.

امام جمعه موقت گناوه گفت: بین مسئولان و ادارات در شهرستان گناوه همراهی و همکاری خوبی برقرار است و هم و غم مسئولان در رفع مشکلات است و اگر این همکارها در بخش کشاورزی بیش از گذشته افزایش یابد شاهد شکوفایی بیشتر در این عرصه خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: امید است با همت همگانی رونق کشاورزی و دامداری و تولید را در شهرستان شاهد باشیم و بتوان مازاد نیازشهرستان محصولات تولید و به سایر شهرها و حتی کشورها صادر کردو گناوه قطب تولید محصولات کشاورزی شود.

امام جمعه گناوه با اشاره به خطر آتش سوزی در اثر گرم شدن هوا گفت: جهت جلوگیری از بروز حوادث احتمالی کشاورزان در مراتع و مزارع با رعایت کامل موارد ایمنی عمل کنند.

وی با اشاره به جذب طلبه در حوزه‌های علمیه خواهران یادآور شد: از برکات نظام مقدس اسلامی امکان تحصیل خواهران در حوزه‌های علمیه است که خواهران علاقمند در شهرستان با توجه به وجود حوزه علمیه در گناوه نیز می‌توانند از این نعمت فراهم شده بهره مند شوند.

آشناگر گفت: امروز جامعه به جوانانی که علم دین بیاموزند و مجهز به معارف اهل بیت (ع) شوند و این علوم را به افراد دیگر منتقل کنند نیازمند است.

ادعای آمریکا نشانه حسن نیت نیست

حجت الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم سالروز ارتحال امام اظهار داشت: اندیشه مقاومت، قدرتمندترین سلاحِ یک ملّت است؛ پس طبیعی است که دشمن بخواهد این سلاح را از دست ملّت ایران بگیرد.

امام جمعه دلوار بیان کرد: یکی از ابزار دشمنان در مواجهه با گفتمان مقاومت ملت ایران تردید وشبهه افکنی و القای بدون فایده بودن اندیشه مقاومت است.

وی تصریح کرد: جریانات شیفته و غربزده‌ها و مرعوبان و بزدلانه ترسو هستند که از مقابله با غرب و ایستادگی در برابر زورگویان می‌ترسند و کسانی که تعامل با غرب را افتخاری برای خود می‌دانند و حیات سیاسی آنها در گرو حمایت غربی‌ها و دشمنی با جمهوری اسلامی است اینها مخالف رویکرد مقاومت که یک اصل و آموزه روشن و واضح قرآنی است، هستند.

زاهددوست افزود: ملت را از جنگ و آتش می‌ترسانند و به تعبیر حضرت آقا مقاومت را مترادف جنگ و خونریزی می‌دانند و به جامعه و مردم القا می‌کنند که نتیجه مقاومت جنگ و خشونت است اما مردم عزیز ایران به خوبی می‌دانند برخلاف القائات این جریانات بزدل، جنگ در سایه مقاومت شکل نمی‌گیرد بلکه همیشه جنگ در سایه زیاد خواهی، سلطه طلبی و زورگویی بوده است.

وی گفت: مخالفان مقاومت همواره القا می‌کنند که نتیجه مقاومت جنگ و خونریزی است اما این پندار صد در صد غلطی است چرا که گفتمان امام راحل ما به عنوان اسوه مقاومت و انقلاب اسلامی بعنوان پرچم دار جریان مقاومت در عین اینکه اشدا علی الکفار بوده و هستند اما صد در صد با جنگ طلبی و جنگ افروزی مخالف هستند.

امام جمعه دلوار با اشاره به دیدار تاریخی نخست وزیر ژاپن و هیئت همراه با رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای گفت: پاسخ رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر ژاپن که فرمود: «ترامپ را شایسته مبادله پیام هم نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد» پاسخی با صلابت، افتخارآمیز، مقتدرانه و مبتنی بر منطق و واقعیات بود و ترامپ را بدتر از گذشته در دنیا بی اعتبار و بی آبرو کردند.

وی ادامه داد: رهبر عزیز انقلاب بارها فرمود اند اینکه جمهوری اسلامی به دنبال ساخت و نگهداری سلاح هسته‌ای نیست به دلیل رعایت آموزه‌های شرعی و پایبندی به مبانی فقهی و فتوای آن حضرت مبنی بر حرمت ساخت و نگهداری سلاح هسته‌ای است و نه به دلیل ترس از آمریکا و ترامپ و امثال اینها است.

زاهددوست بیان کرد: ایران اسلامی به فضل الهی و با همت جوانان و نخبگان علمی خود سال‌های پس از انقلاب علیرغم همه فشارها و تحریم‌ها پیشرفت‌های بسیاری در عرصه‌های مختلف علمی از جمله فناوری صلح آمیز هسته‌ای و نانو داشته و موفقیت‌های بزرگی بدست آورده است، لذا اینکه ترامپ می‌گوید مذاکره با آمریکا زمینه ساز پیشرفت خواهد بود یک توهم باطل و خیالات شوم است و رهبر عزیزمان هم فرمودند ملذ ما به فضل العی در شرایط تحریم هم می‌تواند به پیشرفت‌های عظیم دست پیدا کند.

وی تاکید کرد: مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی و باوجود فشارها و تحریم‌های گسترده سراسر ضرر و خسارت را برای کشور و مردم به دنبال دارد و در دنیا هم می‌بینیم ملت‌های کشورهای خود فروخته چگونه پس از مذاکره با امریکا در دنیا خوار و ذلیل بی آبرو شدند.

امام جمعه دلوار خاطرنشان کرد: محرکت‌های این چنینی که فشار و بعد مذاکره باشد را ما قبول نمی‌کنیم و جمهوری اسلامی ایران تحت هیچ شرایطی زیر بار این ظلم آشکار نمی‌رود و پذیرش این چنین مذاکراتی آسیب به کشور و مردم است.

وی افزود: مذاکره با دشمن در شرایط فشار حداکثری یک خطای استراتژیک است که رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره داشتند. چرا که در صورت پذیرش مذاکره با آمریکا از سوی ایران در این شرایط فشار، دشمن این مسئله را به معنای عقب نشینی و تسلیم تلقی کرده و فشار خود را صد چندان خواهد کرد.

زاهددوست تصریح کرد: مذاکره با آمریکا در این شرایط به معنای اعطای مجوز به دشمن برای درخواست‌های بیشتر و پیشروی بیشتر است. به همین جهت است که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند هیچ ملت آزاده ای، مذاکره زیر فشار را قبول نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: در چهار دهه گذشته آمریکا به روش‌های مختلف به دنبال تغییر رژیم در ایران بوده و اکنون که تمام روش‌ها را برای محقق کردن این هدف به کار گرفته و ناامید شده مدعی این هستند که به دنبال تغییر رژ یم در ایران نیستند.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: برخی از حامیان مذاکره نیز این سخنان ترامپ را چراغ سبزی در جهت انجام مذاکره با آمریکا می‌دانند. در حالی که این مسئله نشان دهنده بن بست آمریکا در اقدامات علیه ایران است و نباید این ادعای آمریکا را نشانه حسن نیت دانست.

کد خبر 4640432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =