افزایش ۱۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در مرزها

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در مرزها گفت: در سال رونق تولید، مقابله و مبارزه جدی با قاچاق کالا در دستور کار مرزبانی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی در مراسم تکریم و معارفه جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا با حضور سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: علیرغم نقشه های شوم دشمنان بحمداله نیروی انتظامی با عملکرد مطلوب خود در شهرها، جاده‌ها و مرزها فتنه های آنان را خنثی کرده که باید به این موضوع افتخار کنیم.

وی افزود: نیروی انتظامی سازمانی بزرگ با دو ماموریت پلیسی، نظامی و دفاعی در مرزها است که نقش مهمی را در تامین امنیت ملی، فراملی و دیپلماسی ایفا می کند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به پیشرفت مرزبانی طی دهه های گذشته عنوان کرد: تمامی پیشرفت ها نشات گرفته از اعتماد همه دستگاه دولتی در راستای پشتیبانی از مرزبانی است.

وی تصریح کرد: اقدامات صورت گرفته توسط نیروی انتظامی باعث اعتماد بیشتر دولت، مجلس و ستاد کل شده و به واسطه آن، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور نیز دستورات ویژه ای برای جبران نیازمندی های مرزبانی صادر کرده است.

سردار رضایی با اشاره به کاهش آسیب پذیری و آمادگی عملیاتی مرزبانان اظهار داشت: روابط دیپلماسی یکی از ابرازهای مهم مرزبانی است که علاوه بر تامین امنیت مرزها، منجر به روابط حسنه بین ایران و کشورهای همسایه می شود.

وی ارتقای معیشت مرزبانان را در ارتقای توان رزمی مرزبانان موثر دانست و تاکید کرد: تامین منازل سازمانی مرزبانان در مرزها به وضعیت معیشتی آنها کمک می کند و این موضوع یک استثنا برای انجام هر چه بهتر وظایف دفاع از کشور تلقی می شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های عالی و همتاپروری گفت: مرزبانی برای جهش نیازمند برگزاری این قبیل دوره هاست؛ فرماندهان و مدیران با گذراندن دوره‌های طرح ریزی، برآوردهای اطلاعاتی و عملیاتی بر مرزها اشراف پیدا می کنند.

وی با اشاره به کشفیات مواد مخدر در مرزها اظهار داشت: آمارها نشان می دهد که نسبت به سال گذشته، ۱۵ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر در مرزها را داشته ایم و این امر نشان دهنده ماموریت حساس و مهم مرزبانی در نیروی انتظامی است.

سردار رضایی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی های هدفمند عنوان کرد: در سال رونق تولید، مقابله و مبارزه جدی با قاچاق کالا که مخل رونق تولید است در دستور کار مرزبانی قرار گرفته و در این خصوص هدف گذاری‌های لازم هم انجام شده است.

سردار رضایی در خاتمه از زحمات سردار محمد کاظم تقوی قدردانی کرد و برای سردار احمدعلی گودرزی در سمت جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا آرزوی موفقیت کرد.

کد خبر 4643385

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =