۱۰۰۰میلیارد ریال تفاهم نامه بین بخش صنعت و پژوهشگران منعقد شد

سمنان- رئیس شبکه فن بازار ملی ایران ضمن بیان اینکه تحریم‌ها ارتباط صنعت و فن بازارهای کشور را افزایش داده است، گفت: هزار میلیارد ریال تفاهم‌نامه بین صنعت و پژوهشگران در یک‌سال اخیر منعقد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، میلاد صدر خانلو ظهر سه‌شنبه در حاشیه دوازدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای و تخصصی کشور دریکی از هتل‌های شهمیرزاد، ضمن اشاره به‌ضرورت ارائه رویکرد علمی به صنعت، تأکید کرد: برای رونق تولید و تحقق شعار سال می‌بایست روابط بین صنعت و دانشگاه را تقویت کرد.

وی بابیان اینکه هزار میلیارد ریال تفاهم‌نامه بین صنعت و پژوهشگران در یک سال اخیر منعقد شد، تأکید کرد: رونق تولید با توجه به رویکردهای علمی در کشور محقق می‌شود که این امر با پیوند بین صنعت و دانشگاه میسر خواهد شد.

رئیس شبکه فن بازار ملی ایران تفاهم‌نامه بین بخش صنعت و پژوهشگران کشور را راه توسعه تولید علمی و ارتقای تولیدات در داخل دانست و تأکید کرد: تحریم و فشارهای خارجی در ماه‌های گذشته ارتباط صنعت با فن بازارها و جامعه علمی کشور را افزایش داده و از این فرصت باید به‌خوبی بهره برد.

صدر خانلو بابیان اینکه تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی از سوی دشمنان امروز فاصله بین فناوری‌های داخلی با صنعتگران را کاهش داده است، ابراز داشت: از سوی دیگر باید اذعان کرد که واحدهای تولیدی به متخصصان داخلی در سال‌های گذشته گرایش جدی‌تری پیداکرده‌اند.

وی افزود: امروز مسئولان حمایت‌های همگانی را برای پیوند صنعت و دانشگاه انجام می‌دهند که مقوله‌ای مثبت تلقی می‌شود.

رئیس شبکه فن بازار ملی ایران در ادامه بیان کرد: در سال‌های گذشته صنعتگران به رویکردهای فناورانه اعتقاد چندانی نداشتند اما با فشارهای خارجی، صنعتگران به دانش بومی رویکرد مثبتی پیدا کردند که این رویکردی مناسب محسوب می‌شود که به ارتقای تولیدات داخلی کمک می‌کند.

کد خبر 4650768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =