۱۶ کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد در ملارد با دستور قضایی تعطیل شد

ملارد- دادستان عمومی و انقلاب ملارد گفت: ۱۶ کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد در ملارد با دستور قضایی تعطیل شد و در حال حاضر ۸ کمپ مجاز در این شهرستان فعال است.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد جبله بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه طی سخنانی خواستار عزم جدی برای مبارزه با مواد مخدر شد و گفت: با افرادی که اقدام به نگهداری و توزیع مواد مخدر می کنند، به شدت برخورد می شود، متاسفانه امروز بسیاری از خانواده ها درگیر با اعتیاد هستند.

وی خواستار رفع کمبود تعداد قضای و نیروی انسانی در دستگاه قضایی ملارد شد و ضمن ارائه اماری از کشفیات مواد مخدر در این شهرستان اضافه کرد: در سال ۹۲، ۴۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در ملارد کشف شد، در سال ۹۴ این مقدار به ۴۳۰ کیلوگرم رسید، اما از سال ۹۵، ۹۶ و ۹۷ هر سال بیش از ۲ تن مواد مخدر کشف شده است، که حکایت از دستورات محکم قضایی دارد.

دادسرای عمومی و انقلاب ملارد بازسازی بافت فرسوده را در مقابله با اعتیاد بسیار مهم توصیف و اضافه کرد: هیچ معتادی بدون اجازه دستگاه قضایی و دادستان نمی تواند، وارد مرکز نگهداری معتادان متجاهر «اخوان» شود و افرادی که وارد می شوند، نیز باید معتادان متجاهر و کارتن خواب باشند، چرا که دولت به این افراد رایگاه یارانه می دهد و ۳ الی ۶ ماه در این مراکز نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه حدود ۸ مرکز بازپروری معتادان مجاز زیر نظر بهزیستی در ملارد فعالیت دارند، گفت: ۱۶ کمپ غیرمجاز در ملارد داشتیم، که افراد را به زور نگهداری می کردند و از آنها تقاضای مبالغ غیر قانونی داشتند، که با دستور قضایی بسته شد.

جبله اضافه کرد: باید در پی اشتغال زایی و مراقبت های افراد بهبود یافته کمپ ها و مراکز نگهداری باشیم.

کد خبر 4651019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =