دولت مکلف به فروش ۱۰ هزار میلیارد ریال اموال برای توسعه آموزش شد

سمنان- نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس، گفت: برای کمک به بودجه آموزشی کشور در سال۹۸ دولت مکلف به فروش ۱۰ هزار میلیارد ریال اموال خود برای توسعه بخش‌های مختلف آموزش و پرورش شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب شامگاه چهارشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان سمنان در یک هتل سمنان، ضمن بیان اینکه برای کمک به بودجه آموزشی کشور در سال ۹۸ دولت مکلف به فروش ۱۰ هزار میلیارد ریال اموال خود برای توسعه بخش‌های آموزش و پرورش شده است، تاکید داشت: سهم آموزش و پرورش در بودجه عمومی کشور از ۱۰ درصد در سال ۹۷ به ۱۳.۴ درصد در سال ۹۸ افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش در سال جاری از چهار هزار میلیارد ریال به دست کم ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است، تاکید کرد: این امر نشان از نگاه ویژه مجلس و مسئولان به مقوله آموزش و پرورش است.

ضرورت نگاه ویژه به مدارس فرسوده

عضو خانه ملت درباره دیگر تکالیف دولت در راستای توسعه آموزشی و با بیان اینکه هزینه کرد در حوزه آموزش به نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود، تاکید کرد: دولت بر اساس برنامه ششم توسعه مکلف به تکمیل مدارس خیرساز است و لذا امیدواریم این تکلیف را به خوبی انجام دهد تا شاهد توسعه کمی واحد های آموزشی در سطح کشور باشیم.

کاتب ضمن بیان اینکه سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی ۱۳ درصد است، گفت: دولت همچنین به توسعه آموزش و پرورش در حوزه مناطق محروم نیز می بایست توجه داشته باشد.

وی دومین بخش سخنان خود را به استان سمنان اختصاص داد و بیان کرد: عقب ماندگی‌های زیادی در ساخت مدارس استان محسوس است و امیدواریم این امر با تلاش بیشتر مسئولان جبران شود.

نماینده گرمسار و آرادان در مجلس دیگر چالش مسئولان استان سمنان را مدارس فرسوده شهری و روستایی دانست و ابراز کرد: در استان دو سوم مدارس فرسوده است، در حالی که آمار مدارس فرسوده در کشور دست کم ۳۰ درصد است که باید در این باره نیز تلاشی مضاعف کرد.

در این مراسم از خیران مدرسه ساز تجلیل شد.

کد خبر 4652151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =