آتش نشانان همدانی ۸۱ شهروند حبس شده در آسانسور را نجات دادند

همدان-رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به انجام ۵۱۳ عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان در ۳ ماهه امسال، گفت: از این تعداد ۸۱ مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا بیاناتی ظهر پنج شنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه تا پایان خردادماه امسال تعداد ۴۲ هزار و ۱۱۶ تماس با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده است، گفت: از این تعداد ۹۸۷ مورد منجر به عملیات شده، ۳ هزار و ۷۶۴ مورد برای راهنمایی و مشاوره برقرار شده، ۴ هزار و ۱۴۶ تماس اشتباه بوده، ۸ مورد اعلام حریق کذب صورت گرفته و متأسفانه ۳۳ هزار و ۱۸۰ مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

وی بابیان اینکه از ۹۸۷ عملیات انجام شده ۴۷۴ عملیات اطفا حریق، ۵۱۳ عملیات امداد و نجات و ۳۱ عملیات مربوط به احتیاط حریق و حوادث بوده است، عنوان کرد: پوشش گیاهان خودرو با ۲۱۷ مورد، اماکن مسکونی با ۶۴ مورد، وسایل نقلیه با ۵۴ مورد و مراکز تجاری با ۲۴ مورد بیشترین کاربری عملیات اطفا ی حریق را شامل شده است.

بیاناتی با اشاره به اینکه ۴۶۶ عملیات اطفای حریق در محدوده شهر همدان و ۸ عملیات خارج از آن انجام شده است، افزود: علت بروز ۲۱۴ مورد از حادثه‌های آتش سوزی عمدی، ۲۵۱ مورد غیر عمدی و ۸ مورد نیازمند کارشناسی مجدد است.

انجام ۲۰۹ مورد عملیات اطفای حریق پوشش گیاهان خودرو در خرداد ماه

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به انجام ۲۰۹ مورد عملیات اطفای حریق پوشش گیاهان خودرو در خرداد ماه گفت: این رقم نسبت به ۴۷ عملیات مشابه در خرداد ماه سال گذشته ۳۴۵ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به انجام ۱۷ عملیات اطفای حریق باغات و فضای سبز در خردادماه که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۵ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: بارش مناسب نزولات جوی در آغاز سال جدید باعث رویش پوشش گیاهی در مناطق مختلف همدان و حومه آن شده است.

محمدرضا بیاناتی عنوان کرد: ادارات باید پیش از خشک شدن پوشش گیاهی اراضی تحت اختیار مجموعه خود نسبت به حذف یا هرس کردن آن اقدام کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به انجام ۵۱۳ عملیات امداد و نجات در ۳ ماهه نخست سال گفت: رفع آب گرفتگی و نجات در سیلاب ها با ۹۶ مورد، نجات حیوانات با ۹۲ مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور با ۸۱ مورد، مهار حیوانات با ۷۹ مورد و نجات افراد محبوس شده در اماکن مختلف با ۶۸ مورد بیشترین نوع عملیات انجام شده را در برگرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۹ مورد از عملیات امداد و نجات در محدوده شهر همدان و ۴ مورد خارج از آن بوده است، گفت: بیشترین کاربری این عملیات اماکن مسکونی با ۳۱۱ مورد، وسایل نقلیه با ۶۴ مورد و مراکز تجاری با ۲۱ مورد بوده است.

محمدرضا بیاناتی با اشاره به اینکه ۱۷ نفر ازجمله یک آتش نشان در حوادث آتش سوزی و ۳۲ نفر در عملیات امداد و نجات مصدوم و ۸ نفر فوت شده‌اند، عنوان کرد: آتش نشانان طی ۳ ماه اول سال ۵۳ نفر را در عملیات آتش سوزی و ۳۳۸ نفر را در عملیات امداد و نجات داده‌اند.

کد خبر 4652490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =