مشکلات و موانع تشکل های مدنی رفع شود

شیراز - معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: مشکلات و موانع تشکل های مدنی باید رفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار شامگاه شنبه در پنجمین نشست زنان و خانواده با اشاره به اهمیت سازمانهای مردم نهاد، بیان کرد: توجه به سازمان های مردم نهاد به عنوان نهادهای مدنی مستقل و به عنوان سرمایه اجتماعی ایران برای ما در هر زمانی اهمیت بسیار زیادی دارد.

ابتکار در خصوص نگاه دولت ها به سازمان های مردم نهاد تصریح کرد: البته این موضوع فراز و نشیب هایی را داشته و نگاه دولت ها به این موضوع بسیار متفاوت است.

وی ادامه داد: متاسفانه دولت تهدیداتی برای سازمان های مردم نهاد به وجود آورده است و هم در یک موقیت هایی باعث شده است که سازمان های مردم نهاد مجبور باشد خودشان را با شرایط امروز وقف دهند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در خصوص مشکلات تشکل ها یاد آور شد: ما باید سعی کنیم تمام مشکلات و موانع را برای تشکل های مدنی برداریم.

ابتکار با اشاره ثبت گروه های تشکیلاتی تاکید کرد: تشکل های مردم نهاد باید خود را به ثبت برسانند.

وی در خصوص تصمیمات برای سازمان های مردم نهاد در دولت دوازدهم تاکید کرد: در دولت دوازدهم تصمیماتی برای ساماندهی تشکل های مردم نهاد گرفته ایم.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده اضافه کرد: یکی از مهم ترین تصمیماتی که برای سازمان های مردم نهاد گرفته شده است بحث توان افزایی و سیاسیت خانواده است.

ابتکار در خصوص برگزاری اولین نشست تشکل ها در امور زنان و خانواده یاد آور شد: در اولین نشست بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ شرکت کننده حضور داشت.

وی اضافه کرد: از اولین نشست تاکنون پژوهش های زیادی در امور خانواده انجام شده است.

کد خبر 4659494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =