معرفی آثار مستند راه یافته به جشنواره فیلم کوتاه حسنات

مستندهای راه یافته به بخش مسابقه هشتمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، اعضای هیأت انتخاب بخش مستند این دوره از جشنواره آثار راه یافته به بخش مسابقه را معرفی کردند.

روبرت صافاریان، سید سلیم غفوری، فرحناز شریفی، زنده یاد مرتضی نیک‌پایان و عزت‌اله پروازه اعضای هیئت انتخاب بخش مستند هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه را تشکیل می‌دهند، این تیم ۲۹۹ فیلم مستند ارسال شده در سه بخش مسابقه ملی، مستند پرتره و بخش مسابقه شهر در قاب تصویررا بررسی و در نهایت ۲۴ فیلم را در بخش مسابقه ملی، ۷ فیلم را در بخش مستند پرتره و ۴ اثر را در بخش مسابقه شهر در قاب تصویر حایز برتری برای حضور در بخش مسابقه هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان دانستند.

قابل ذکر است که آثار مستند راه یافته به بخش مسابقه هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان دارای پراکندگی جغرافیایی و از بیشتر استان‌های کشور است و در این بین هنرمندان تهران با هشت اثر راه یافته بیشترین سهم را در این بخش دارند.

گفتنی است اعضای هیأت انتخاب بخش مستند هشتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان جلسات بررسی فیلم‌های کوتاه را از ۶ خرداد ماه امسال آغاز و نتایج را به شرح ذیل اعلام کرده‌اند:

بخش مسابقه ملی:

۱: «آنام» به کارگردانی مریم حق پناه از تهران

۲: «پرندۀ آزادی» به کارگردانی فرهاد بهبهانی (حاجری) از بهبهان

۳: «سفرۀ خالی» به کارگردانی فاطمه آتانی از اراک

۴: «سارِوُ» به کارگردانی محمد عبداللهی از بیرجند

۵: «آشنگ» به کارگردانی محمدصادق اسماعیلی از کرمان

۶: «دشت بهار» به کارگردانی محمد کریمی از اهواز

۷: «بی سرزمینتر از باد» به کارگردانی غلامرضا جعفری از تهران

۸: «۰۳۳ سیسی خاطره» به کارگردانی الهام معروفی از اراک

۹: «جاده‌های برفی» به کارگردانی هایده مرادی از تهران

۱۰: «لوتوس» به کارگردانی محمدرضا وطن دوست از ساری

۱۱: «باغ بیبرگی» به کارگردانی فاطمه رضائیان از نجف آباد

۱۲: «میکِل آنژ افغانستان» به کارگردانی محمد صفا از تهران

۱۳: «استشهادی برای خانعلی» به کارگردانی آرمان قلیپور دشتکی از دشتک

۱۴: «پدر پروانه‌ها» به کارگردانی یزدان پرونده از کرمانشاه

۱۵: «دست ساز» به کارگردانی ایوب مروانی پور از شهر شادگان

۱۶: «رویای روهینگیا» به کارگردانی محمد مهدی خالقی از مشهد

۱۷: «روزمرگی یک محیط بان» به کارگردانی محمدجواد رحیمی از قم

۱۸: «صف سلام» به کارگردانی هادی آفریده از تهران

۱۹: «چغامیش» به کارگردانی آریان عطارپور از تهران

۲۰: «بی سایگان» به کارگردانی مجتبی رضائی از تبریز

۲۱: «دو اعدام» به کارگردانی بهروز خلجی از اصفهان

۲۲: «گیسوان حلب» به کارگردانی میثم صبوحی از اصفهان

۲۳: «ماهیاک» به کارگردانی فرح زارع از تهران

«خالو اسدالله» به کارگردانی محمد عسگرخواه از تنکابن

بخش مستند پرتره:

۱: «شکوه» به کارگردانی پیام میرتبریزیان ازشهر ساری

۲: «فریم‌های خالی» به کارگردانی هایده مرادی و عبدالله شکری ازتهران

۳: «با لالائی‌ها میخوانم» به کارگردانی محمدمهدی رسولی از تهران

۴: «کابَرات» به کارگردانی برهان احمدی از سنندج

۵: «آق قلا» به کارگردانی محمد حامی از اصفهان

۶: «چشم آواز» به کارگردانی ریبوار محمودپور از شهر مریوان

۷: «زُروان» به کارگردانی فرانک آرتا از تهران

بخش مسابقه شهر در قاب تصویر:

۱: «سراج» به کارگردانی محمدرضا دهستانی از قم

۲: «خانه‌ام کجاست» به کارگردانی شهرام اشرف ابیانه از تهران

۳: «قرمز وحشی» به کارگردانی محسن روشن روان از کاشان

۴: «آرزلار آغاجی» به کارگردانی مهدی شاداب و مریم صبوری از اردبیل

کد خبر 4666772

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =