حل مشکلات جوانان نیازمند شناخت کامل و اعتماد به این گروه است

قزوین- فرماندار شهرستان آوج گفت: گام نخست در حل مشکلات جوانان شناخت کامل از توانمندی و دغدغه ها و اعتماد به این ظرفیت ارزشمند است.

به گزارش خبرگزاری مهر، نصرت اله علیرضایی فرماندار آوج روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان که در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: در موضوعات مربوط به جوانان به عنوان یک گروه به رسمیت شناخته شده در جامعه مشکلاتی از قبیل اشتغال، ازدواج، مسکن، تحصیل، اوقات فراغت، بحران هویت و مشارکت وجود دارد که برای آنها باید اقدام کرد.

وی افزود: آنچه امروزه در جامعه مطرح است اینکه جوانان به عنوان یک نسل هم در نزد مدیران و هم در فرهنگ سنتی جامعه آنچنان که باید به رسمیت شناخته نشده اند و در این زمینه تحقیقات و کتاب‌هایی نیز با تحلیل‌های کاملاً علمی و تخصصی در کشور به رشته تحریر درآمده است.

علیرضایی یادآور شد: در فضا و فرهنگ عمومی جامعه شکاف و فاصله نسلی به عنوان یک دغدغه و واقعیت قابل طرح است که بین نسل قدیم و جدید در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی وجود دارد و این تفاوت دیدگاه‌ها، ارزش‌ها، باورها و رفتارها را در همه زمینه‌ها شاهد هستیم که باید با بررسی دقیق برای آن چاره اندیشی کنیم.

علیرضایی گفت: نسل جوان امروز برخلاف گذشته نسلی مطالبه گر، طالب مشارکت و مشورت و نقش آفرینی در اجتماع، برخوردار از حس مالکیت است اما بحران هویت دارد و می‌خواهد به عنوان جوان دیده شود لذا باید اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و از خود بیگانگی رها شود.

فرماندار آوج تصریح کرد: در حوزه جوانان مشکلات و دغدغه‌ها در سطح کشور واستان بویژه در شهرستان آوج بسیار است و برای پیگیری و رفع دغدغه‌ها در این حوزه مهم راه اندازی اتاق فکر در شهرستان با حضور اندیشه ورزان، صاحب نظران و جوانان خلاق و نخبه یک ضرورت است.

علیرضایی افزود: مصوبات جلسات ستاد ساماندهی جوانان شهرستان باید منطبق با حوزه اجتماعی و فرهنگی و جامعه هدف شهرستان باشد و همه دستگاه‌های عضو ستاد باید در زمینه ساماندهی فعالیت‌ها و اجرای برنامه‌های خود در این حوزه اهتمام لازم را داشته باشند و در مدت ۱۰ روز آینده برنامه‌ها و اولویت‌های خود را در حوزه جوانان به دبیرخانه ستاد ارسال کنند.

فرماندار آوج تأکید کرد: متأسفانه در شهرستان تنها دو سمن فعال وجود دارد و این موضوع یک خلاء بزرگ اجتماعی است لذا تشکیل سمن‌ها و تشکل‌ها باید در اولویت باشد و در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی دستگاه‌ها سمن‌ها و تشکل های مردم نهاد غیردولتی را بیشتر فعال کنند و اجرای برنامه‌ها در حوزه‌های مختلف را به این سازمان‌ها بسپارند.

وی گفت: در زمینه اشتغال نیز باید از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده و حمایت شود تا بتوان با فعالیت اقتصادی و رفع بیکاری یکی از موانع بزرگ ازدواج جوان را برطرف کرد.

علیرضایی با تأکید بر استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی شهرستان افزود: باید اولویت‌ها در زمینه مشکلات شناسایی شده و با دسته بندی درست در اختیار خیرین برای رفع مشکلات قرار داده شود.

وی اظهار داشت: خوشبختانه خیرین شهرستان برای رفع مشکلات ازدواج جوانان و تأمین جهیزیه اعلام آمادگی کرده اند که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

فرماندار آوج گفت: توجه به حوزه ورزش و قهرمانان ورزشی در آوج باید در اولویت باشد تا علاوه بر تقویت سلامتی جسم و روح و روان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و حفظ کانون گرم خانواده‌ها بویژه جوانان اثربخش باشد.

در پایان این جلسه حمیدرضا شهبازی بعنوان مشاور فرماندار در امور جوانان معرفی شد.
 

کد خبر 4674608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =