مراجعه ۴۱۳ هزار کاشانی به پایگاه و مراکز جامع سلامت در سال ۹۸

کاشان - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان از مراجعه بیش از ۴۱۳ هزار کاشانی به پایگاه و مراکز جامع سلامت در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلیرضا مروجی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کاشان ششمین دانشگاه برای اجرای نظام ارجاء به صورت پایلوت انتخاب شده است، اظهار داشت: مقدمات این اقدام برای اجرا در روستاهای منطقه کاشان انجام شده و به زودی اجرای عملیاتی این طرح آغاز می شود و به تدریج این طرح در تمامی مناطق کاشان و آران و بیدگل اجرا می شود.

وی ضمن اشاره به اجرای طرح های تحول درمان و طرح تحول بهداشت در کشور افزود: در راستای اجرای طرح تحول بهداشت ۱۵ برنامه از سال ۹۴ اجرا شد و خدمات مضاعفی همانند روانشناسی و تغذیه به صورت رایگان برای همه اقشار جامعه در نظر گرفته شد و بسته خدمتی رایگان نیز برای تمامی افراد ارائه شد.

۴۵۶ هزار و ۵۹۰ پرونده الکترونیک سلامت برای همشهریان صادر شده است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه برای ۴۵۶ هزار و ۵۹۰ نفر پرونده الکترونیک سلامت صادر شده است، ابراز داشت: برای ۸۳ درصد این افراد بسته خدمتی ارائه شده و سلامت آنها تحت کنترل قرار گرفته است در حالی که با وجود آنکه این اقدامات برای اتباع خرجی نیز انجام می شود اما جزء این آمار محسوب نمی شود.

وی با بیان اینکه هر نفر از سال ۹۴ تاکنون به طور میانگین ۳.۵ بار به مراکز سلامت مراجعه کردند، گفت: ۱۷ درصد از این افراد که پرونده سلامت برای آنها تشکیل شده تاکنون به مراکز بهداشت مراجعه نکرده اند در حالی که بیش از ۱۳ میلیون خدمت از سال ۹۴ به همشهریان کاشان و آران و بیدگل ارائه شده و اکثر هزینه های آن برای مردم رایگان است و از طریق دولت تامین مالی صورت می شود.

مروجی از ارائه ۳۰ خدمت به طور میانگین از ابتدای آغاز طرح تحول نظام سلامت به افراد خبر داد و اظهار داشت: بالغ بر ۵۱۵ هزار ویزیت نیز از سال ۹۴ انجام شده است به نحوی که برای هر نفر به طور میانگین ۱.۱۳ ویزیت انجام شده است.

شهروندان بیش از ۴۱۳ هزار بار به پایگاه و مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کردند

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ بیش از ۴۱۳ هزار بار مردم به ۹۷ پایگاه و مراکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی مراجعه کردند، افزود: از ابتدای سال جاری بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار خدمت به همشهریان کاشانی ارائه شده که به طور میانگین برای هر نفر ۴.۳ خدمت ارائه شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه روزانه چهار هزار نفر به مراکز سلامت مراجعه می کنند، ابراز داشت: شهروندان کاشانی و آران و بیدگلی روزانه ۱۶ هزار خدمت دریافت می کنند که این خدمات می تواند شامل اندازه گیری فشار، قد، وزن، کنترل دیابت، مشاوره تغذیه، مشاوره روانشناسی و غیره باشد.

کد خبر 4680473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =