سازمان اوقاف زمینه ارتباط نخبگان با واقفان را فراهم کند

رشت- مسئولان بنیاد نخبگان گیلان از اوقاف این استان خواستند زمینه ایجاد ارتباط میان نخبگان با واقفان و خیران را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ستار علیزاده ظهر پنجشنبه در دیدار با دبیر بنیاد نخبگان گیلان با بیان اینکه واقفان نخبگان دردمند جامعه در عصر خود بودند، اظهار کرد: وقف یک سنت حسنه برای حل مشکلات فرهنگی، اقتصادی، دینی و اجتماعی جوامع است

وی با بیان اینکه واقفان با وقف حتی مبارزه سیاسی هم می کردند، افزود: وقف برای روضه سید الشهدا که دوران پهلوی نمود بیشتری پیدا کرد در واقع اعتراض به سیاست ضد دینی رضا شاه در جلوگیری از عزاداری برای امام حسین(ع) بوده است.

مدیرکل اوقاف گیلان در ادامه با اشاره به اینکه با بررسی وقف نامه‌ها، اطلاعات مفیدی درباره سوابق اعتقادی، اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و عاطفی جامعه به دست می آید، گفت: واقفان با شناخت و درک درست خود از نیازهای روز جامعه اقدام به وقف می کردند.

وی به نقش متقابل وقف و جامعه دانشگاهی برای برطرف کردن نیازهای یکدیگر اشاره کرد و گفت: جامعه علمی و دانشگاهی در تراز وقف و در عرصه ترویج وقف وارد نشده اند.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه وقف در حوزه علم و پژوهش مورد تأکید رهبر انقلاب است، تصریح کرد: با ورود جدی به عرصه علم و فناوری می توان جامعه اسلامی را در جهان مطرح کرد.

وی در ادامه وقف را کلکسیونی از تاریخ و افکار یک ملت دانست و بیان کرد: از حضور اعضای بنیاد نخبگان در قالب خادم افتخاری و حتی اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه استقبال می کنیم.

مدیرکل اوقاف گیلان خواستار تشکیل جلسه با نخبگان استان گیلان شد و اظهار کرد: سازمان اوقاف و اداره اوقاف گیلان به دنبال تولی گری نیست و از ثبت وقف با تولیت بنیاد نخبگان استقبال می کنیم.

وی تأکید کرد: سازمان اوقاف به دنبال فعالیت تجاری صرف نبوده و سیاست سازمان اوقاف این است که امکانات در اختیار سازمان، مشکلات جامعه را حل کند.

اوقاف زمینه ارتباط با واقفان رابرای بنیاد نخبگان فراهم کند

دبیر بنیاد نخبگان گیلان نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه بنیاد نخبگان یک نهاد فرا سازمانی است، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان فرمودند، در دفاع از نخبگان تا جان در بدن دارم ذره ای کوتاه نخواهم آمد.

مسعود اصفهانی با بیان اینکه نخبگان لیدر و پیشقراول جامعه هستند، گفت: اگر از نخبگان حمایت کنیم می توانند جامعه را به آبادانی و پیشرفت برسانند.

وی با تأکید بر اینکه  بنیاد اعتقاد دارد فعالیت‌های علمی بستری برای خدمت رسانی به جامعه است، ادامه داد: برای خدمت رسانی در عرصه‌های مختلف ورود کرده ایم و علاوه بر حمایت از نخبگان در تولید محصولات مورد نیاز جامعه در اردوی جهادی با بسیج دانشجویی و پزشکی نیز همکاری مستمر داریم.

دبیر بنیاد نخبگان گیلان در پایان از اداره اوقاف گیلان خواست زمینه ارتباط نخبگان با واقفان و خیران را برای فراهم کند.

کد خبر 4688081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =