انسجام تبلیغی در  عرصه فرهنگ دینی باید ایجاد شود

شهرکرد- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: انسجام تبلیغی و ایجاد محور پیام تبلیغی واحد در عرصه فرهنگ دینی باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قمی عصر سه شنبه در حاشیه سفر به چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه بهره گیری از فرهیختگان، علما و اندیشمندان در عرصه فرهنگی ضروری است، اظهار داشت: انسجام تبلیغی و محور پیام تبلیغی واحد باید ایجاد شود.

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: هم افزایی دستگاه فرهنگی در عرصه تبلیغ دین اسلام ضروری است و اگر یک محور تبلیغی نیاز یک استان تشخیص داده شد باید در این زمینه هم افزایی ایجاد شود و همه دستگاه های فرهنگی همسو حرکت کنند.

وی بیان کرد: دیدگاه های مقام معظم رهبری و نیاز های مردم در یک منطقه در عرصه تبلیغ دینی باید مورد توجه باید قرار گیرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: همسو  و هم افزا حرکت کردن مداحان، شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان بر اساس رسالت های عاشورایی و ماموریت ها از مهمترین برنامه های سازمان تبلیات اسلامی است.

وی بیان کرد: ساماندهی زیر ساختی هیئت های مذهبی از دیگر برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می رود.

وی بیان کرد:  استفاده به بهترین نحو از هیئت های مذهبی و اثرگذاری آنها در تقویت فرهنگ اسلامی کشور از دیگر برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می رود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اعتقاد داریم محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است، بیان کرد: واقعا هیئت های مذهبی نقش مهمی در این عرصه دارند.

وی بیان کرد: هماهنگی و هم افزایی هئیت های مذهبی بسیار ضروری است و از دیگر برنامه های مهم در عرصه تبلیغ دینی به شمار می رود که باید این امر اتفاق بافتد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: به دنبال این هستیم استفاده جامعه از فرهنگ عاشورایی، ایثار و مقاومت در سالجاری بیش از سال های دیگر باشد.

وی با اشاره به اینکه تقویت فعالیت های اجتماعی هیئت های مذهبی دنبال می شود، بیان کرد: حرکت در مسیر کارهای جهادی و حل مشکلات فرهنگی، خدمات رسانی به محرومان و... مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: مسئولان اگر برای فرهنگ عاشورایی هزینه کنند خیلی زود بازده کلانی در بخش جامعه مشاهده خواهند کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد:  هزینه ای دولتی که در بخش عزاداری امام حسین(ع) می شود اصلا قابل مقایسه با هزینه ای که مردم از جیب خودشان هزینه می کنند نیست و مردم هزینه های محرم و صفر را پرداخت می کنند.

حجت الاسلام محمد قمی بیان کرد: غیرت مردم کشور تمام تهدیدات دشمن و هزینه های آنها برای صدمه زدن به فرهنگ اسلامی را خنثی می کند.

کد خبر 4691885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =