طرح توانمندسازی میامی تصویب شد/ میامی پایلوت استان سمنان

میامی - معاون فرماندار میامی بابیان اینکه طرح توانمندسازی شهرستان‌های محروم سطح کشور با انتخاب میامی به عنوان پایلوت استان سمنان مصوب شد، گفت: این طرح هم‌اکنون در دست اجرا است.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس طاهران پور صبح چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی ستاد توسعه میامی در محل فرمانداری بابیان اینکه در سال ۹۵ طرح توانمندسازی شهرستان با الگوگیری از قلعه گنج کرمان و باهدف ارتقای شهرستان‌های محروم در دستور کار قرار گرفت، تأکید کرد: از همان سال معرفی میامی برای پایلوت استانی این طرح در دستور کار قرار گرفت و درنهایت خوشبختانه شاهد تصویب طرح در میامی بودیم.

وی بابیان اینکه توانمندسازی شهرستان میامی باهدف محرومیت‌زدایی پیگیری و تصویب شد همین امر باعث قرارگیری میامی در زمره پایلوت‌های اجرای طرح توانمندسازی شد، افزود: ۳۱ شهرستان در ۳۱ استان کشور پایلوت این طرح هستند که در استان سمنان قرعه این کار به نام شهرستان میامی زده شد.

تبیین دستورالعمل ۲۱ گانه

معاون فرماندار میامی درباره مزیت‌های این مصوبه، گفت: اولین اتفاق بعد از انتخاب شهرستان میامی به‌عنوان یکی از شهرستان‌های هدف از مجموع ۳۱ شهرستان کشور با امضای وزیر کشور، ایجاد الگوی متناسب رشد و توانمندسازی میامی در بخش‌های مختلف بود.

طاهران پور بابیان اینکه دراین‌باره دستورالعمل ۲۱ گانه ای از سوی وزیر کشور تبیین و ارائه‌شده است، تأکید کرد: تمرکززدایی و تسهیل گری دولتی، نهادسازی محلی صندوق اعتباری و تشکل‌های کارآفرینی، نهادسازی محلی صندوق اعتباری و تشکل‌های کارآفرینی و بهره‌گیری از اولویت جوانان و بانوان بخشی از الگوهای تعریف‌شده در این بخش‌نامه است.

وی بابیان اینکه برابر این سند یک نگاه جامع به میامی داشته باشیم و برای سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی تسهیل‌گری را در دستور کار قرار دهیم، افزود: بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری از بخش‌های مهم برای توانمندسازی و بخش خصوصی هستند.

ظرفیت‌های پنهان در میامی

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار میامی نیز در این نشست بابیان اینکه میامی دارای ظرفیت‌های پنهان و البته فراوانی است، گفت: وجود ظرفیت‌های مهم گردشگری و مشاهیر ارزشمند همچون شیخ حسن جوری و ابن یمین فرومدی، وجود ذخایر معدنی از قبیل کرومیت، مس و معادن فلزی، کشاورزی و دامداری و ... در زمره ظرفیت‌های منطقه هستند.

اسماعیل اسدیان داشتن سند توسعه را مهم‌ترین رکن توانمندی و ارتقا دانست و ابراز داشت: سند توسعه به‌مثابه نقشه راه عمل می‌کند تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود به سمت توانمندسازی حرکت کنیم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های مختلف به‌ویژه در حوزه کشاورزی موضوع بسته‌بندی محصولات کشاورزی مغفول مانده و امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که هیچ فرد بیکار در میامی وجود نداشته باشد.

کد خبر 4692212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =