کتاب «امام علی(ع) به روایت تاریخ و تصویر» منتشر شد

کتاب امام علی(ع) به روایت تاریخ و تصویر تألیف محمدابراهیم قزوینی به همت انتشارات رسانه تخصصی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب امام علی(ع) به روایت تاریخ و تصویر به انضمام اطلس تصویری تمام رنگی تألیف محمدابراهیم قزوینی به همت انتشارات رسانه تخصصی منتشر شد.

فهرست مطالب این کتاب عبارت است از:

فصل اول ـ جغرافیای زندگی امام علی(ع)

فصل دوم ـ تبار امام علی(ع)

فصل سوم ـ امام علی(ع) و پیغمبر(ص)

فصل چهارم ـ امام علی(ع) در جنگهای پیغمبر(ص)

فصل پنجم ـ امام علی(ع)

فصل ششم ـ امام علی(ع) در عهد خلفا

فصل هفتم ـ بیعت با امام علی(ع)

فصل هشتم ـ روزهای پررنج

فصل نهم ـ امام علی(ع) نخستین تدوین کننده قرآن

فصل دهم ـ قضاوت های امام علی(ع)

فصل یازدهم ـ عهدنامه امیرالمؤمنین علی(ع) به مالک اشتر

فهرست منابع

در بخشی از مقدمه این اثر آمده است: بی گمان زندگی و سیره امام علی(ع) کلاس آموزش معارف و حقایق عمیق نظام هستی و فضائل والای انسانی است که فطرت‌های پذیرای حق در سراسر گیتی را مجذوب خود ساخته است.

حیات پر رمز و راز و پیچیده او دانشگاه عبرت آموزی و بصیرت‌یابی است که در آن آموزش توحیدی زیستن و آزادانه و عاشقانه زندگی کردن را می آموزد.

اما به راستی سخن گفتن از چنین شخصیتی، دشوار است و نگریستن به شخصیت امام علی(ع) اندیشه سوز است و نیوشیدن ابعاد شخصیتی او طاقتی کوه وار می طلبد و سخت گفتن از عدالت او زبانی به پهنای فلک می خواهد تا مگر اندکی از فضائل این انسان آسمانی را بیان کند، اما با این بضاعت اندک، سخن گفتن و نوشتن از زندگی ایشان مهتاب به گز پیمودن و دریا را با مشت تهی کردن است.

و نهیبی از درونم می گوید: عرصه سیمرغ نه جولانگاه توست؛ اما چه کنم که استاد به من آموخت که از مورچه و ران ملخ به پیشگاه سلیمان بیاموز، که در آستانه بزرگان از هر کس به اندازه توان او می خواهند پس به مدد لطف و عنایت ویژه آن امام کرامت می نویسم که علی(ع) یعنی جامع امور متضاد، یعنی کسی که حماسه را با عرفان، عبادت را با مجاهدت جمع نمود و عشق به علی(ع) یعنی عشق به انسانیت، پاسداشت رادمردی، تنفس در فضای کرامت، زیستن و معنای بودن و تفسیر زندگی و چرایی وجود است.

جغرافیای وجود امام علی(ع) عالم ملک و ملکوت را در خود می نوردد و تاریخ حیات او نیز قطعا در حیات دنیوی ایشان خلاصه نیست. با این حال توجه به این مدت کوتاه از حیات دنیوی ایشان خلاصه نیست. با این حال توجه به این مدت کوتاه از حیات دنیوی ایشان یک نیاز ضروری برای جامعه هر روز ما است، چرا که بی‌شناخت امام علی(ع)، پیامبر(ص) ناشناخته می‌ماند و بی شناخت پیامبر(ص) اسلام ناشناخته می‌ماند و بی‌شناخت اسلام، فلسفه آفرینش انسان شناخته می‌ماند.

این اثر بر پایه قرآن، حدیث و تاریخ، نگاهی است مصور به زندگی امیرالمؤمنین علی(ع) که مصور بودن آن می توند ما را در فضای زندگی معنوی آن مرد الهی وارد کند و اندکی بیشتر ما را از آن اقیانوس زلال حقیقت سیراب گرداند.

کتاب امام علی(ع) به روایت تاریخ و تصویر به انضمام اطلس تصویری تمام رنگی تألیف محمدابراهیم قزوینی به همت انتشارات رسانه تخصصی به بهای ۵۰ هزار تومان منتشر شد.

کد خبر 4696762

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =