واکاوی نیازها و ضرورت‌های تربیتی فرزندان در «خانواده فیروزه ای»

اصفهان - رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان گفت: برنامه خانواده فیروزه ای به واکاوی نیازها و ضرورت‌های تربیتی فرزندان و آموزشهای لازم به والدین در این ارتباط می پردازد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تربیت کودک به معنی تعلیم و پرورش دادن کودک با استفاده از اصول مختلف روانشناسی، دینی، علمی و غیره است؛ زمانی که والدین، کودکان خود را تربیت می کنند در واقع در حال آموزش آنها هستند و قالب های رفتاری و اصول فکری کودکان را شکل می دهند.

به همین دلیل والدین با کنترل احساسات خود می توانند شرایط را بهتر مدیریت کنند و کودک را به نوعی  آموزش دهند تا در رویارویی با مشکلات آینده خود بهتر عمل کنند؛ از آنجایی که کودکان به ویژه در سنین پایین تر بسیار از والدین خود تاثیر می پذیرند، پدر و مادر با افزایش اطلاعات خود در مورد نحوه تربیت فرزندان و نحوه رویارویی با مشکلات مختلف دوران کودکی می توانند عملکرد بهتری در زمان رویارویی با مشکلات فرزندانشان داشته باشند.

رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری سلسله نشست های خانواده فیروزه ای با هدف راه های عبور از چالش های تربیت فرزندان، اظهار داشت: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در حوزه تحکیم خانواده و تربیت فرزندان ورود کرده و  موضوع تربیت فرزندان مورد استقبال والدین قرار گرفته است .

مسعود مهدویان فر با بیان اینکه والدین حساسیت لازم را  در این ارتباط دارند اما نیاز است به صورت علمی آن را آموزش ببینند، ادامه داد: خانواده فیروزه ای در راستای اهداف سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و نیازهای مردمی سه شنبه ها و چهارشنبه های هر هفته برگزار می شود.

رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه ورود به این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است، افزود: سومین هفته این برنامه سه شنبه ۲۹ مرداد ماه با حضور دکتر سیما فردوسی با موضوع « با لجبازی و پرخاشگری فرزندم چه کنم» و چهارشنبه ۳۰ مردادماه با حضور دکتر محسن فاطمی با موضوع «چگونه از فرزندم در فضای مجازی مراقبت کنم» از ساعت ۲۰ در باغ غدیر  اصفهان برگزار می‌شود.

کد خبر 4696770

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =