۱۰ هزار نفر از خدمات آموزشی جهاد دانشگاهی اردبیل بهره مند شدند

اردبیل - رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: در سال گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر از خدمات آموزشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل بهره مند شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از جهاد دانشگاهی اردبیل، مهران اوچی اردبیلی ظهر یکشنبه در نشست با کارکنان جهاد دانشگاهی استان اردبیل از بهره‌مندی بیش از ده هزار نفر از خدمات آموزشی جهاد دانشگاهی در سال گذشته خبر داد و افزود: این نهاد با برگزاری دوره‌های تخصصی و آموزش ضمن خدمت کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان، علاوه بر تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و توانمند، زمینه مهارت‌افزایی را برای ورود به کسب و کار فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه جهادگران با تقویت روحیه همدلی و هم‌افزایی می‌توانند به روند توسعه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در استان سرعت ببخشند، اظهار کرد: عملکرد جهاد دانشگاهی واحد اردبیل و اعتماد دستگاه‌های اجرایی در واگذاری مأموریت‌های مهم به این نهاد، نشان‌دهنده نقش تأثیرگذار این واحد در توسعه استان است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر این نهاد با شناخت نقاط قوت و ضعف خود، فعالیت‌هایش را پیش می‌برد و به دنبال رفع کاستی‌ها است، ادامه داد: با توجه به اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی از رسالت‌های مهم جهاد دانشگاهی است به همین خاطر این نهاد سعی دارد با ارائه آموزش‌های مهارتی و اجرای طرح و برنامه‌های مهم نقش خود را در ایجاد کسب و کار استان ایفا کند.

اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارت محور می‌تواند زمینه لازم را برای اشتغال‌زایی فراهم کند تصریح کرد: در حال حاضر فضای فیزیکی لازم و تجهیزات مناسب در پنج مرکز آموزشی جهاددانشگاهی فراهم شده تا علاقه‌مندان بتوانند با بهره‌گیری از دوره‌های آموزشی این نهاد توانمند شوند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه برای بهره‌مندی بیشتر استان لازم است بیش از پیش تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی این واحد با ارائه الگوی مناسب، ارتقا سطح آموزش‌ها و کمک به دریافت مجوزهای لازم، فناوران و پژوهشگران را برای تولید محصول حمایت و پشتیبانی می‌کند و این امر قطعاً موجب ایجاد انگیزه در آنها می‌شود.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه این مرکز تنها مرکز رشد تخصصی استان در حوزه فناوری گیاهان دارویی است، تصریح کرد: در حال حاضر این مرکز در بین ۲۲ مرکز رشد فعال جهاد دانشگاهی در سطح کشور جایگاه پنجم را دارد که این رتبه مایه افتخاری برای استان است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۵ شرکت و یک هسته فناور با ۳۴ طرح فناورانه در در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل استقرار دارند که همه آن‌ها در مرحله رشد هستند.

وی از رشد ۶۵ درصدی چاپ کتاب در مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل در سال‌های اخیر خبر داد و افزود: از آغاز فعالیت تاکنون ۹۳ عنوان کتاب در هفت گروه کشاورزی، علوم انسانی، مهندسی، محیط زیست، دین و معارف، زبان خارجه، پزشکی و اقتصاد چاپ شده است.

عضو هیأت علمی جهاد دانشگاهی استان اردبیل اجرای ۲۶ طرح پژوهشی توسط این واحد در سال گذشته را نشان از اعتماد و توجه مسئولان استانی به این نهاد دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت‌های تحقیقاتی این نهاد در راستای توسعه مطالعات کاربردی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای رفع نیازهای درمانی و پژوهشی استان انجام می‌گیرد.

اوچی اردبیلی افزود: مرکز درمان ناباروری قفقاز از ظرفیت‌های سلامت باروری استان محسوب می‌شود که اختصاص و تهیه فضای فیزیکی مناسب برای این مرکز از برنامه‌های مهم جهاد دانشگاهی اردبیل برای توسعه این مرکز است.

وی ادامه داد: پزشکان متخصص و توانمند با استفاده از تجهیزات و امکانات مناسب در راستای ارتقای میزان موفقیت درمان و رضایت‌مندی مراجعین به مرکز درمان ناباروری قفقاز تلاش می‌کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل خاطرنشان کرد: یکی از اهداف توسعه فعالیت‌های مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل، راه‌اندازی و ایجاد مجتمع سلامت است که به یقین این امر توسعه حوزه گردشگری سلامت در استان را به دنبال خواهد داشت.

اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰۰ دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اردبیل تحصیل می‌کنند، یادآور شد: این مرکز در بین سایر مراکز علمی کاربردی استان، بیشترین جذب دانشجو را دارد و طبق ارزیابی نهادهای نظارتی از مراکز فعال است.

وی اظهار کرد: این مرکز با نیازسنجی، رشته‌های تحصیلی اشتغال زا و مهارت محور را در استان شناسایی کرده است و با بهره‌گیری از اساتید مجرب و فضای فیزیکی مناسب، خدمات آموزشی را ارائه می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل از برگزاری ۶۴ برنامه فرهنگی در سال ۱۳۹۷ در استان توسط این نهاد خبر داد و اظهار کرد: هم‌اکنون مراکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، انتشارات، فرهنگی- گردشگری دانشجویان ایران (ایستا) و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در راستای خدمت به توسعه فرهنگی استان فعالیت می‌کنند.

کد خبر 4707897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =