دومین جلد کتاب «فقه روابط بین الملل» در کاشان رونمایی شد

کاشان - دومین جلد کتاب «فقه روابط بین الملل» پس از استقبال از جلد نخست در کاشان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «فقه روابط بین‌الملل» اثر سه نویسنده سیدمحمد ساداتی نژاد، پویا کلانتری و یونس کولیوند است که جلد دوم این کتاب پس از استقبال از جلد نخست در شهرستان کاشان رونمایی شد.

دومین جلد این کتاب به بررسی مفاهیم مهم دارالسلام، دارالکفر، دارالحزب و سایر مفاهیم سرزمینی در فقه روابط بین‌الملل پرداخته است و پس از بررسی نظرات فقها در چهار دوره فقهی پیش از صفویه، صفویه، مشروطه و انقلاب اسلامی نقشه جهان امروز را بر اساس این مفاهیم استخراج کرده است.

این کتاب که توسط یک انتشارات کاشانی به چاپ رسیده است، دارای چهار فصل بوده است که در فصل اول به بررسی مفاهیم دار الاسلام و دار الکفر پرداخته شده و نظرات فقها در چند دوره فقهی تا انقلاب اسلامی مورد کنکاش و دسته بندی قرار گرفته است.

فصل دوم کتاب، تمامی کشورهای جهان بررسی و نقشه جهان بر اساس مفاهیم دارالسلام و دارالکفر تهیه و ترسیم شده است و در فصل سوم کتاب نیز به بررسی انواع دارها در ذیل دو مفهوم کلی دارالسلام و دارالکفر پرداخته شده و نظرات فقها طی چهار دوره فقهی تا دوران انقلاب اسلامی مورد استخراج قرار گرفته است.

آخرین فصل کتاب تمامی کشورهای جهان را از منظر این دارها بررسی و در نهایت نقشه جهان بر اساس انواع دارها، تهیه و ترسیم شده است و جلد سوم کتاب فقه روابط بین‌الملل نیز که به بررسی نگاه فقها به مفاهیم صلح، جنگ و قدرت پرداخته است به زودی وارد بازار نشر می‌شود.

کد خبر 4708341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =