تعاونی روستایی به دنبال تکمیل زنجیره تولید در گرمسار است

گرمسار - رئیس اداره تعاون روستایی گرمسار با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای توسعه فعالیت شرکت‌های تعاونی روستایی در شهرستان وجود دارد، گفت: تکمیل زنجیره تولید سیاست اصلی تعاون روستایی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا قربانی نیا عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره تعاون روستایی گرمسار، ضمن بیان اینکه توسعه فعالیت شرکت‌های تعاونی روستایی در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: تکمیل زنجیره تولید سیاست اصلی شبکه تعاون روستایی در گرمسار است و این در حالی‌است که زیرساخت‌های موجود برای تکمیل این زنجیره وجود دارد که باید با بهره‌گیری از توانمندی شرکت‌های تعاونی در بخش کشاورزی و دام‌پروری اقدامی اساسی انجام داد.

وی با بیان اینکه شبکه تعاونی روستایی و کشاورزی گرمسار توانسته در حوزه دام‌پروری نسبت به تحقق این هدف موفقیت‌هایی را حاصل کند، اضافه کرد: ساماندهی و ارائه خدمت در بخش عرضه اقلام موردنیاز مردم در راستای تحقق سیاست‌های ستاد تنظیم بازار، از دیگر وظایف مهم شبکه تعاون‌روستایی است.

توزیع ۱۷.۵ تن گوشت مرغ گرم در گرمسار

رئیس اداره تعاون روستایی گرمسار با اشاره به اینکه توزیع میوه شب عید، مرغ گرم، شکر و برنج باهدف جلوگیری از نوسانات قیمت و کمبود این اقلام در سطح شهرستان، انجام‌شده است، تصریح کرد: ۱۷ هزار و ۵۸۰ کیلوگرم مرغ گرم علاوه بر ارائه مستمر ۳۰ درصدی تولیدات اعضای شرکت تعاونی مرغداران این شهرستان، در اختیار مصرف‌کنندگان با نرخ مصوب دولتی قرار گرفت.

قربانی‌نیا با بیان اینکه این اقلام با قیمت مصوب دولتی در بستر شرکت‌های تعاونی روستایی و فروشگاه‌های تحت پوشش بین مردم توزیع شد، خاطرنشان کرد: در پنج‌ماهه ابتدای سال‌جاری بیش از چهار تن خرما و شش تن شکر در گرمسار توزیع شد.

وی با اشاره به خرید توافقی ۲۶۳ تن جو از کشاورزان گرمساری بیان کرد: امسال یک هزار و ۴۳۶ تن گندم بذری و هفت هزار و ۷۳ تن گندم از کشاورزان به‌صورت تضمینی و با قیمت مصوب دولت خریداری‌شده است.

افتتاح یک باب انبار در مرکز خرید ایوانکی

رئیس اداره تعاون روستایی گرمسار ایجاد اصلاحات ساختاری در انبارها و آماده‌سازی مراکز خرید گندم را از جمله رویکردهای مهم تعاونی‌روستایی برشمرد و گفت: در نیمه اول سال ۹۸ یک باب انبار مسقف در مرکز خرید گندم ایوانکی احداث شد که بهره‌برداری از آن بسیاری از مشکلات شبکه تعاونی‌روستایی را در فرآیند خرید گندم رفع کرد.

قربانی نیا با بیان اینکه مبارزه با واسطه‌گری در فرآیند خرید تضمینی گندم از دیگر اولویت‌های مهم سازمان تعاون‌روستایی است، تصریح کرد: حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی به عنوان سیاست جدی این سازمان در گرمسار پیگیری می‌شود و از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای تحقق این هدف بهره‌برداری می‌شود.

وی اضافه کرد: درزمینهٔ حمایت از تولیدکنندگان پنبه در گرمسار با مشارکت شرکت تعاونی پنبه‌کاران و اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی در شهرستان، ۲۲ هزار و ۵۶۰ کیلوگرم بذر پنبه بین کشاورزان منطقه توزیع‌شده است.

رئیس اداره تعاون روستایی گرمسار تأمین خوراک موردنیاز برای تولیدکنندگان مرغ گوشتی را ازجمله اقدامات حمایتی این سازمان دانست و گفت: در راستای حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان بخش کشاورزی ۳۱۴ هزار و ۱۲۰ کیلوگرم کود اوره، ۳۷ هزار کیلوگرم کود سوپر فسفات تریپل، ۱۵ هزار کیلوگرم کود سولفات پتاسیم و ۱۰ هزار کیلوگرم فسفات دی‌آمونیوم به کشاورزان منطقه عرضه شد.

کد خبر 4710956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =