علم و فناوری چراغ راه توسعه صنعت غذایی کشور است

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با تاکید بر ضرورت تهیه نقشه راه تامین مواد غذایی در کشور، گفت: باید با کمک علم و فناوری یک نقشه راه مناسب برای توسعه صنعت غذایی کشور تهیه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی با اشاره به شرایط تحریم کشور و ضرورت خودکفایی صنعت غذایی کشور، بیان کرد: اگر کشوری در حوزه مواد غذایی وابستگی داشته باشد، به طور حتم برای قطع این وابستگی و رفع نیازهای داخلی باید دارای سناریو و نقشه راه متکی بر علم و فناوری باشد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری افزود: با در نظر گرفتن آمار گرسنگی و تاثیرات نامطلوب کمبود آب بر کشاورزی در کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه یافته و همچنین افزایش جمعیت جهان در طول سال های آینده، کشورهای دنیا در حال برنامه ریزی برای استفاده از فناوری‌های جدید به منظور تولید دو برابری غذا در زمین های موجود هستند.

به گفته قانعی، مهمترین چالش فراروی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مربوط به حوزه کشاورزی و مقوله مهندسی ژنتیک است. در این حوزه نیاز داریم یک نقشه راه علمی تعریف کنیم. 

کد خبر 4714169

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =