پروژه مهر و نشاط در مدارس با نیازهای ویژه استان اجرا شد

سنندج - رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از اجرای فعالیت های پروژه ملی مهر و نشاط در بیش از ۸۰ مدرسه مستقل و ضمیمه شهری و روستایی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استثنایی کردستان، خلیل رنجبر پروژه مهر را اقدامی در جهت شاداب سازی مدارس و ایجاد انگیزه در دانش آموزان با نیازهای ویژه دانست و اظهار داشت: پروژه مهر با هدف آماده سازی و مهیا نمودن امکانات و وسایل آموزشی، رفع نواقص، کمبودها و ساماندهی مطلوب نیروی انسانی اجرا شد.

وی افزود: از مهر ماه جاری و همزمان با آغاز سال تحصیلی در مدارس و مراکز با نیاز ویژه استان بستر مناسب برای حضور بیش از هزار و ۴۰۰ دانش آموز دارای نیاز ویژه ذهنی، آسیب بینایی، شنوایی، چندمعلولیتی، معلول جسمی حرکتی و اُتیسم و ارایه خدمات آموزشی، پرورشی، حمایتی و توانبخشی به آنان فراهم شده است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان پروژه مهر را یک اقدام زیر بنایی مدیریت شده و نظام مند در شناخت مشکلات موجود در فضاهای آموزشی و ساماندهی بهینه نیروی انسانی دانست و ادامه داد: ۲۴ مرکز دولتی و خصوصی مشکلات ویژه یادگیری نیز در سطح استان جهت ارایه خدمات تشخیصی، آموزشی و توانبخشی متناسب با نیازهای  دانش آموزان دارای مشکلات خاص یادگیری پایه های اول تا ششم دوره ابتدایی مدارس عادی استان آماده شده است.

رنجبر با بیان اینکه ساماندهی نیروی انسانی، تعمیر و تجهیز فضای بیرونی و داخلی مدارس، تبلیغ، اطلاع رسانی، نظارت و ارزیابی برای اجرای بهتر پروژه مهر انجام گرفته است، یادآور شد: هدفمندی و احساس مسئولیت مهری با نشاط را در مدارس استثنایی رقم خواهد زد.

وی با تأکید بر استفاده از تمامی امکانات و پتانسیل های موجود در خدمت رسانی به دانش آموزان با نیازهای ویژه، بیان کرد: کمبود نیروی آموزشی متخصص، عدم مناسب سازی فضاهای آموزشی و نبود زمینه اشتغال برای دانش آموزان فارغ التحصیل چالش های مهم پیش روی آموزش و پرورش با نیازهای ویژه استان است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان پروژه مهر را نمادی از همبستگی، تحول، مدیریت کار آمد و هدفمند در نظام تعلیم و تربیت و گامی برای سازماندهی و ساماندهی بهتر امور آموزشی عنوان کرد و گفت: مدیران مدارس نقش محوری در جلب مشارکت سایر ارگان ها برای همکاری بیشتر با مدارس و اجرای بهتر پروژه مهر در حوزه های مختلف آموزشی، اجتماعی و فرهنگی دارند.

کد خبر 4718332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =