نمایشگاه اوریگامی با موضوع حفاظت از طبیعت و حیات وحش

نمایشگاه اوریگامی با موضوع حفاظت از طبیعت و حیات وحش در موزه تنوع زیستی پردیسان دایر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی با بیان اینکه نمایشگاه اوریگامی با موضوع حفاظت از طبیعت و حیات وحش در موزه تنوع زیستی پردیسان دایر است، گفت: اوریگامی می تواند کودک را نسبت به محیط زیست اطرافش و طبیعت حساس‌تر کند و در نهایت منجر به حفاظت او از محیط زیست تا سن بزرگسالی شود.

محمد مدادی مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی در خصوص هدف اصلی موزه سخن می گوید و آن را آموزش می داند ابزار موزه برای آموزش استفاده از روش های تعاملی است به ویژه در گروه های کودک و نوجوان موزه این فرایند را طی می‌کند با استفاده از روش های مختلف به آن ها آموزش دهد تا رفتار آن‌ها تحت تاثیر همین آموزش ها عوض شود. 

وی ادامه داد: در این میان استفاده از هنر های تجسمی و حجمی مانند اوریگامی می تواند کودک را نسبت به محیط زیست اطرافش و طبیعت حساس‌تر کند و در نهایت منجر به حفاظت او از محیط زیست تا  سن بزرگسالی شود.

نازنین عباسی، تصویرگر کتاب های کودک و نوجوان با اشاره به اهمیت آموزش های محیط زیست برای کودک و نوجوان گفت: نمایشگاه اوریگامی موزه تنوع زیستی با رویکرد آموزشهای غیر مستقیم محیط زیستی بدون اینکه به کودک و نوجوان دیکته شود، ایجاد شده است.

عباسی با بیان اینکه سعی شده است در این نمایشگاه با خلق مفاهیم جدید، مخاطب به این نتیجه برسد که از محیط زیست اطرافشان حفاظت کنند، افزود: ما اصلاً از جهت دادن به کارکترها خودداری کردیم و با کمک همکاران از هنر اوریگامی که ترکیبی از علم ریاضیات و دقت استفاده کردیم و شخصیت ها با هنر اوریگامی ساخته شد و سپس نقاشی و رنگ آمیزی انجام شد. عباسی با اشاره به اینکه نمایشگاه اوریگامی پردیسان بازسازی کتاب جنگل برای همه است، افزود: محیط زیست باید از کودکی با وجود افراد آمیخته شود تا در سن بزرگسالی هم از محیط زیست محافظت کند. 

به گفته این تصویرگر، هدف این است که دریک داستان بسیار ساده برای کودک شرایطی را به وجود بیاورد تا از محیط زیست اطرافش حفاظت کند. 

کد خبر 4719781

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =