۴۰ روحانی مستقر و ۲۰۰جوان مسجدی به پیاده روی اربعین اعزام می شوند

رشت- مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از اعزام ۴۰ روحانی مستقر و ۲۰۰ جوان مسجدی به پیاده روی اربعین خبر داد و گفت: باید از ظرفیت اربعین برای شبکه سازی جوانان مومن و انقلابی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی دوشنبه در جلسه هماهنگی روحانیون مستقر به پیاده‌روی اربعین که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی گیلان برگزار شد، اظهار کرد: روحانیت وابسته به امامان معصوم (ع) و نوکر امام زمان عجل الله می‌شناسند.

وی با بیان اینکه بر همین اساس روحانیون باید در راه ترویج و تبلیغ شعائر الهی جانفشانی کنند، افزود: یکی از افتخارات ما این است که به عنوان شیعه آخر زمانی که امام حسین (ع) و امام صادق (ع) درباره آن فرموده‌اند اگر ما حجت زمان خود را درک کنیم تمام عمر نوکریش را خواهیم کرد، زندگی می کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه میلیون‌ها حجت خداوند که ۱۲۴ هزار پیامبر بخشی از آن بوده‌اند برای تحقق حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) فرستاده شدند، گفت: ما نیز به عنوان سربازان امام زمان باید خود را برای تحقق این حکومت آماده کنیم.

وی با بیان اینکه یک سازمان زمانی ضربه می خورد که فعالیت‌هایش تنها بر اساس چارت سازمانی و اداری برنامه ریزی شود، تصریح کرد: باید از این فضا خارج شده و تلاش کنیم که گام‌های موثری در راستای تحقق حکومت جهانی امام زمان عجل الله برداریم.

حجت الاسلام مهدوی در ادامه با اشاره به اینکه استان گیلان نمونه‌های بسیاری از روحانیون عالم و تاثیرگذار از گذشته تا به امروز داشته‌ است، افزود: زمانی میرزا کوچک جنگلی در این لباس قیام کرد و در برابر ظلم ایستاد که ثمره زحمات او کمک به تحقق انقلاب اسلامی شد و زمانی نیز آیت الله بهجت در همین لباس منشاء خیرات و برکات فراوانی به عالم اسلام شده است امروز ما نیز باید در همین لباس تلاش کرده و گام‌های موثری برداریم تا منشاء خدمات خیر شویم.

وی با بیان اینکه طی چند سال گذشته شاهد ظهور یک حرکت که به معجزه شباهت دارد، بوده‌ایم، بیان کرد: حرکتی جهانی که نظام‌های قدرت و ثروت نتوانسته‌اند برای کمرنگ شدن تأثیرات آن در سطح جهان هیچ کاری انجام دهند و امروز این همایش شکوهمند با قدرت بیشتری برگزار می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اجتماع مسلمانان در حج و یا هندوها در هندوستان که تنها حدود پنج میلیون نفر در آن حضور دارند، افزود: اجتماع عظیم اربعین از شش میلیون نفر آغاز و امروز بیش از ۲۰ میلیون نفر رسیده است این مجمع قطعا توسط امام زمان عجل الله مدیریت می شود.

مهدوی با تأکید بر اینکه ما نباید به عنوان مبلغان دین در این همایش جهانی کوتاهی کنیم، افزود: به همین منظور اداره کل تبلیغات استان گیلان در نظر دارد در طول ایام اربعین حسینی ۴۰ روحانی مستقر خود را که دارای ویژگی‌های فردی و اجتماعی خاص و انگیزه و تربیت محور هستند انتخاب و برای کار تبلیغاتی به این همایش اعزام کند.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد تشکیل ستادهای اربعین برای تامین زیرساخت‌ها هستیم که آنها نیز لازم و ضروری است، تصریح کرد: در حوزه نرم‌افزاری باید روحانیون مستقر با دو هدف ایجاد ارتباط میان روحانیون ایرانی و جوانان عراقی و عرب و برجسته کردن اقدامات محور مقاومت در این همایش حضور یابند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه روحانیون مستقر باید در طول مسیر پیاده روی اربعین به تکلیف خود در زمینه برجسته سازی اقدامات محور مقاومت با توجه به شرایط امروز جهان عمل کنند، اظهار کرد: باید در راستای وحدت امت اسلامی، ایجاد برائت از صهیونیسم و آمریکا گام‌های موثری برداشته شود.

وی به برگزاری دوره‌های دوره‌های آموزشی برای آشنایی اجمالی با محاوره و مکالمه عربی برای روحانیون مستقر اشاره و تصریح کرد: باید از ظرفیت اربعین در زمینه شبکه سازی برای جوانان مومن و انقلابی استفاده کنیم.

مهدوی در ادامه با اشاره به اعزام ۲۰۰ جوان بین ۱۷ تا ۱۸ ساله به همراه این روحانیون به همایش اربعین حسینی، افزود: از ظرفیت این جوانان نیز در این همایش استفاده می شود و قطعا برکات آن نصیب استان گیلان خواهد شد.

کد خبر 4720195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =