جذب ۹۸ درصد اعتبارات اسناد خزانه اسلامی توسط دانشگاه های فارس

شیراز _ مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان فارس گفت: بیش از ۹۸ درصد اعتبارات اسناد خزانه اسلامی توسط دانشگاه های استان فارس جذب شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بابک دایی شامگاه شنبه در کارگروه توسعه و برنامه ریزی استان فارس اضافه کرد: بیش از ۶٣ میلیارد تومان اعتبارات  خزانه اسلامی توسط دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها هنوز جذب نشده و تنها یک روز برای جذب این اعتبارات فرصت باقی است.

وی در خصوص ظرفیت استان فارس در جذب اسناد خزانه اسلامی بیان کرد:  استان فارس امکان جذب هزار و ١٣٧ میلیارد تومانی اعتبارات خزانه اسلامی را داشت که از این میزان سهم دستگاه های اجرایی ٩٨١ میلیارد تومان بود که بیش از ٩۶٣ میلیارد آن جذب شده است.

دایی با اشاره به جذب ٩٨ درصدی اعتبارات تملک دارایی توسط دستگاه های استان تصریح کرد: هنوز فرصت برای جذب اعتبارات توسط دانشگاه ها باقی مانده است و مراکز علمی استان تا  دوهفته قبل از موعد سر رسید اسناد امکان جذب این اعتبارات را دارند.

نماینده وزیر اقتصاد در استان فارس در خصوص دستگاه های که جذب اعتبارات خزانه اسلامی نداشته اند نیز تصریح کرد: بنیاد مسکن و شرکت غله دو شرکتی بودند. که به ترتیب ۵ و ٢ میلیارد تومان اعتبارات خزانه اسلامی به آنان اختصاص یافته بود که از این روش تامین مالی جدید استفاده نکرده اند .

کد خبر 4724818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =