دشمن با پیروی ملت ایران از مکتب اسلام مشکل دارد

همدان - امام جمعه همدان بابیان اینکه آن چیزی که ۴۰ سال دشمنی دشمنان را با رقم زده نه تسلیحات نظامی و نه انرژی هسته ای و نه حقوق بشر است، گفت: دشمن با پیروی ملت ایران از مکتب اسلام مشکل دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی پیش از ظهر یکشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در میدان باباطاهر همدان برگزار شد، گفت: توجه به امام حسین(ع) و آرمان های ایشان همان اتفاقی بود که در ۸ سال دفاع مقدس رخ داد.

وی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی به دنبال تحقق شعارهایی بودیم که امام حسین(ع) در سال ۶۱ هجری بیان کرده بود، گفت: مبارزه با ظلم، ایستادگی در مسیر حق، تقابل با یزیدیان زمان، زیر بار ذلت نرفتن، ساکت نشدن در مقابل مستکبران عالم، کوتاه نیامدن در مقابل ظلم و توجه به حاکمیت دینی و احیای اآمان های الهی شعارها و اهدافی بود که کربلا را رقم زد و ۸ سال در دفاع مقدس توسط فرزندان ایران اسلامی پیگیری شد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه تحمیل جنگ ۸ ساله به نظام اسلامی به این دلیل بود که ملت نظام اسلامی ایران در مسیر اهداف امام حسین(ع) قرار گرفته بود، گفت: ملتی ایران بیدار شد و به دنبال تحقق حاکمیت الهی بود و تحقق آرمان های الهی و احیای ارزش ها و هنجارهای دینی در جامعه را دنبال می کرد.

وی با بیان اینکه این ملت با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی پیش رفت، گفت: وقتی دشمن احساس کرد این ملت برای منافع او خطرناک است وارد عمل شد.

ملتی که به دنبال شعارهای حسینی حرکت می کند و شهادت و ایثار در جان او قرار دارد برای مستکبرین عالم خطرناک خواهد بود امام جمعه همدان با بیان اینکه ملتی که به دنبال شعارهای حسینی حرکت می کند و شهادت و ایثار در جان او قرار دارد برای مستکبرین عالم خطرناک خواهد بود، گفت: سال ۵۹ که به کشور ایران حمله شد ما نه قدرت نظامی آنچنانی داشتیم و نه کشوری را تهدید کرده بودیم اما دشمن صدام را تشویق کرد به ایران حمله کند و به دنبال آن کشور اسلامی تحریم شد.

وی با بیان اینکه آن موقع مساله دخالت ایران در سوریه و یمن و لبنان مطرح نبود و مساله مداخلاتی که امروز ایران را به آن متهم می کنند نیز مطرح نبود، گفت: آن چیزی که ۴۰ سال دشمنی دشمنان را با ما رقم زده نه تسلیحات نظامی و نه انرژی هسته ای و نه حقوق بشر است بلکه ایمان و توکل و پیروی ما از مکتب اسلام است.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه جنگ ما امروز با ابرقدرت ها ی دنیا همان جنگ علی ابن ابیطالب(ع) با معاویه است که فرمود جنگ ما سر خداست، گفت: امروز اگر ملت ما دست از اسلام بردارد دشمن با انرژی هسته ای ما مشکل نخواهد داشت.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه اگر ما دست از حاکمیت دینی و دست از خدا و پیغمبر و مبانی دینی برداریم دشمن با تسلیحات نظامی ما مشکل نخواهد داشت، گفت: امروز آمریکا عربستان را تجهیز می کند و برای خیلی از کشورهای دنیا تسلیحات نظامی می فرستد.

وی با بیان اینکه ما ۸ سال از آرمان های دینی دفاع کردیم و امروز هم در همان مسیر هستیم به طوری که ملت بزرگ و جوانان ما دیروز با ایمان و اعتقاد و اتکای به قدرت لایزال الهی این مسیر را طی کردند و امروز ملت در همان مسیر قرار دارد، گفت: این همان موضوعی است که دشمن را می ترساند و بهانه هایی است که دشمن دارد.

وی با بیان اینکه ما در ۸ سال دفاع مقدس تسلیحات نظامی آنچنانی نداشتیم و حتی سیم خاردارهایی که از کشورهای دیگر میخریدیم گاهی به دستمان نمی رسید، گفت: مردم ایران با دست خالی مقابل دنیا ایستادند و صدام ظاهرا در صحنه بود اما کشورهای اروپایی و آمریکا و برخی کشورهای منطقه او را پشتیبانی می کردند به طوری که ایران یک طرف و همه کشورهای دنیا یک طرف دیگر بودند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه فضل الهی شامل حال ملت ایران شد، گفت: امروز به فضل الهی داشته های ۸ سال دفاع مقدس را داریم و ایمان ملت ما و اتکای به قدرت لایزال الهی هم هست و علاوه بر اینها تجهیزات نظامی هم داریم به طوری که جوانان این کشور کاری کرده اند که پهباد آمریکایی به عنوان گران ترین و پیچیده ترین پهباد ساقط شد و دشمن نتوانست حرفی بزند.

وی با بیان اینکه امروز آنهایی که از این انقلاب درس گرفته اند از جمله یمن در مقابل عربستان و تجهیزات آمریکا ایستادگی می کنند، گفت: این همان مکتب و سیره ای است که حرکت کردن به دنبال آرمان امام حسین(ع) است.

کد خبر 4725134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =