ثبت ۹۳ هزار هیئت مذهبی در کشور/ هیئت های مذهبی تسهیل گری کنند

زنجان-مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی از وجود ۹۳ هزار هیئت مذهبی ثبت شده در کشور خبر داد و گفت: مجرای تنفس و حیات جامعه هیئت های مذهبی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید باباخانی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران و  در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در محل تبلیغات اسلامی زنجان از وجود ۹۳ هزار هیئت مذهبی ثبت شده  در کشور خبر داد و افزود: مجرای تنفس و مجرای حیات جامعه ما هیئت های مذهبی و ارتباط با اهل بیت است چرا که بستر ارتباط با معارف دینی را هیئت های مذهبی برقرار کرده است. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: هر حرکت مثبتی که در داخل جامعه  اتفاق می افتد همین هیئت های مذهبی نقش آفرینی می کنند و انقلاب اسلامی به وسیله این هیئت های مذهبی به وجود آمد . 

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه بیشتر شهیدان هشت سال دفاع مقدس از نیروهای هیئتی بودند، گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی هیئت های مذهبی بزرگ ترین نقش را در اداره جبهه ها داشتند. 

باباخانی به رسالت هیئت های مذهبی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: در بحث بیانیه گام دوم انقلاب مثل هر برهه حساس و کلیدی انقلاب اسلامی باز هم هیئت های مذهبی نقش آفرینی می کنند و در تبیین و در تحقق آن بسیار اثرگذار هستند. 

هیئت های مذهبی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب پیشرو باشند

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵ هزار نفر از اعضای تشکل ها و هیئت های مذهبی در بحث بیانیه گام دوم انقلاب آموزش دیده اند، ابراز کرد: این تعداد به عنوان مبلغ در هیئت های مذهبی بیانیه گام دوم انقلاب را تبیین خواهند کرد و در گام بعدی تحقق این بیانیه را برعهده دارند، چرا که بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه نظری نیست. 

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی ابراز کرد: برای تحقق گام دوم انقلاب باید از ظرفیت عظیم فکری تشکل های مذهبی استفاده شود چرا که هیئت های مذهبی دارای فراگیری بسیار بالایی در جامعه هستند و باید این ظرفیت خود را در جامعه نشان بدهد. 

باباخانی افزود: هیئت های مذهبی در اجرای منویات  مقام معظم رهبری در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب باید پیشرو باشند. 

هیئت های مذهبی در امید بخشی جامعه  باید محکم پای کار باشند

وی با بیان اینکه معنویت در بیانیه گام دوم انقلاب وجود دارد، افزود: در زمینه سبک زندگی و عدالت، ظلم ستیزی که در بیانیه تاکید شده نقش هیئت های  مذهبی بسیار زیاد است و در بحث امید بخشی در جامعه  باید محکم پای کار باشند. 

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: هیئت های مذهبی در شریان های جامعه وجود دارند و باید نقش کلیدی خود را ایفا کنند. 

وی با بیان اینکه مدیریت جدید تبلیغات اسلامی با رویکرد جدیدی در جهت تقویت جایگاه هیئت های مذهبی با برنامه وارد کار شده است، ابراز کرد: هیئت های مذهبی باید ساماندهی شده  و رنگ رسانه ای داشته باشند و با توجه به اینکه آسیب هایی در جامعه وجود دارد، این مجموعه باید آنها را برطرف کند چرا که هیئت های مذهبی سبقه و ریشه قوی دارند.

باباخانی افزود:  تقویت و فراگیر شدن شوراهای هیئت های مذهبی و تقویت کانون مداحان در استان ها مد نظر قرار گیرد، چرا که باید شوراها، مداحان و هیئت  های مذهبی شاخص استان را تحت پوشش قرار دهد. 

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی ابراز کرد: محرم امسال با شکوه تر از هر سال از نظر کمی و کیفی برگزار شد ونذورات مردمی علیرغم مشکلات اقتصادی بسیار خوب بود. 

کد خبر 4730353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =