۲۲ تفاهمنامه بین شرکتهای دانش بنیان و صنعت خودرو منعقد شد

٢٢تفاهمنامه به ارزش ۶۵٠ میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان بین شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعت خودرو منعقد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز در حاشیه آخرین روز گردهمایی فناورانه صنعت خودرو، ۲۲ تفاهمنامه به ارزش ۶۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان میان شرکت‌های دانش بنیان و حوزه‌های مرتبط با صنعت خودرو منعقد شد.

در آخرین روز از گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌های صنعت خودرو، با حضور معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، مشاور وزیر صمت و مدیر کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه این وزارتخانه، ۲۲ تفاهمنامه میان یک شرکت تولید کننده و شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در این گردهمایی منعقد شد.

در اختتامیه گردهمایی شرکت‌ های دانش بنیان و استارت آپ صنعت خودرو، تفاهمنامه چهارجانبه ای میان صندوق نوآوری و شکوفایی و یک گروه صنعتی خودروسازی، یک گروه خودکفایی دانش و فناوری و صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم منعقد شد.

موضوع این تفاهمنامه دوساله شامل همکاری در زمینه تامین مالی مورد نیاز برای توسعه و تجاری سازی فناوری های مرتبط با حوزه خودرو به ویژه از طریق صندوق کریمه یا ایجاد صندوق های پژوهش و فناوری جدید، همکاری در زمینه ارائه خدمات توانمندسازی و تجاری سازی فناوری به شرکت های دانش بنیان مرتبط شامل خدمات مشاوره و آموزش، توسعه بازار، اخذ استانداردها و گواهینامه ها و... می شود.

تعهدات صندوق نوآوری و شکوفایی در این تفاهمنامه شامل تسهیل خرید محصولات دانش بنیان توسط ایران خودرو با ارائه تسهیلات لیزینگ و استصناع در چارچوب قوانین و ضوابط، کمک به تامین مالی شرکت های دانش بنیان مورد تایید ایران خودرو در قالب سرمایه در گردش، تسهیلات تولید صنعتی یا سایر تسهیلات در چارچوب قوانی و ضوابط و... می شود.

در ادامه نیز یک شرکت تولید کننده ۲۲ تفاهمنامه به ارزش ۶۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با شرکت های دانش بنیان حاضر در این رویداد منعقد کرد.

کد خبر 4742199

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =