کشورهای منطقه قادر به تامین امنیت خلیج‌فارس هستند

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: کشورهای منطقه خود قادرند امنیت آب های نیلگون خلیج فارس و تنگه هرمز را برقرار کنند و نیازی به حضور نیروهای بیگانه در این منطقه نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، فریدون همتی در تمرین دریایی نیروهای دریابانی استان هرمزگان با عنوان نمایش آرامش در خلیج فارس، عنوان کرد: نیروهای مرزبانی با تمام وجود در راستای تامین امنیت مرزهای خشکی و دریایی کشور تلاش می کنند و در آب های نیلگون خلیج فارس نیز با جان و دل به انجام این وظیفه مهم می پردازند.

وی با بیان اینکه خلیج فارس و تنگه هرمز در کانون تحولات جهانی قرار دارند، افزود: بیگانگان با حضور در این منطقه به دنبال ناامن کردن خلیج فارس هستند اما پیام نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران ایجاد آرامش و ثبات در خلیج فارس و تنگه هرمز برای همه مردمان کشورهای این منطقه است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: کشورهای منطقه خود قادرند امنیت آب های نیلگون خلیج فارس و تنگه هرمز را برقرار کنند و نیازی به حضور نیروهای بیگانه در این منطقه نیست.

همتی تصریح کرد: دشمنان با حضور در این منطقه به دنبال ایجاد تفرقه میان مردم هستند اما مردمان کشورهای حوزه خلیج فارس برادران مسلمان یکدیگرند که می‌توانند در راستای برقراری امنیت و آرامش، همکاری و اتحاد داشته باشند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در اوج اقتدار قرار دارد و به دنبال امنیت و آرامش و ثبات و پایداری در خلیج‌فارس برای تمامی کشورهای منطقه و همسایگان خود است.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: طرح ابتکاری ایران اسلامی تامین امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز توسط کشورهای این منطقه با همکاری یکدیگر است.

همتی خاطرنشان کرد: پیام ایران اسلامی صلح و آرامش و ثبات و امنیت و پایداری برای همه کشورهای منطقه خلیج فارس است و در این راستا آمادگی همکاری با کشورهای منطقه را داریم.

وی با اشاره به تلاش نیروهای دریابانی برای تامین نظم و امنیت مرزهای دریایی در آب های نیلگون خلیج فارس، بیان داشت: از خدمات و تلاش های نیروهای دریابانی در استان هرمزگان صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

کد خبر 4742460

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha