تعداد اسناد موجود در دستگاه‌های مختلف کشور برآورد می‌شود

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از برآورد و گزارش تعداد و میزان اسناد در اختیار دستگاه‌های کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اشرف بروجردی در جلسه صبح شنبه (۲۰ مهر) شورای اسناد که در ساختمان آرشیو ملی ایران برگزار شد، اظهار کرد: دولت تصمیم گرفته است همه اسناد دفاع مقدس در یک جا جمع آوری شود که تحویل اسناد جمعیت هلال احمر نیز یک بخشی از این طرح بود.

بروجردی گفت: در این راستا با بنیاد شهید و امور ایثارگران هم برای تحویل اسنادشان صحبت شده است ولی هنوز متقاعد نشدند که کدام بخش از اسنادشان را تحویل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دهند.

وی ادامه داد: همچنین برای بهینه سازی فعالیت‌ها در حوزه اسناد، همکاران آرشیو ملی طی آموزش دو هفته‌ای در پروژه بهبود فرایندها به روش کایزن شرکت کردند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، افزود: در جلسه‌ای نیز قرار است گزارشی تهیه کنیم مبنی بر اینکه در دستگاه‌های کشور چه تعداد اسناد وجود دارد و در این نهادها نگهداری می‌شود.

زرافشان: عمده اسناد تحویلی به سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیاز به مرمت دارند

در ادامه نشست شورای اسناد، علی زرافشان، معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نیز به تشریح تحویل و فرآهم آوری اسناد از طرف سازمان‌های برنامه و بودجه، جمعیت هلال احمر، شرکت توانیر، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، شرکت نفت و مهندسی، جهاد سازندگی و اسناد مالی نهاد ریاست جمهوری اشاره کرد.

وی در این باره گفت: این اسناد تحویل و در مخازن سازمان قرار گرفته است. متاسفانه روش نگهداری اسناد تحویلی در دستگاه‌های مربوطه مناسب نبوده و بخش عمده‌ای از این اسناد نیاز به مرمت دارند.

بررسی و ارزشیابی اسناد هفت استان درگیر در جنگ ۸ ساله

جلال طاهری - مدیرکل فراهم‌آوری و ارزشیابی اسناد سازمان نیز در این نشست به تشریح بررسی و ارزشیابی اسناد هفت استان درگیر در جنگ ۸ ساله پرداخت و گفت: به طور مثال با آموزش ۴۰۰ نفر در هرمزگان – سعی برآن است تا در بازه زمانی دهه فجر امسال اسناد مربوط به دفاع مقدس هرمزگان جمع آوری شود.

ارزشیابی ۱۴۰میلیون برگ اسناد انتقالی درنیمه دوم سال ۹۸/کاهش زمان خدمات به پژوهشگران از ۱۰ روز به یک روز

بابک زنده دل نوبری- مدیرکل برنامه ریزی و نظارت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نیز در این نشست به تشریح پروژه بهبود فرایندها به روش کایزن پرداخت و افزود: دو هدف مهم این پروژه در روند پیش رو – ارزشیابی ۱۴۰ میلیون برگ اسناد انتقالی تا نیمه دوم سال ۹۸ و کاهش زمان ارائه خدمات به پژوهشگران از ۱۰ روز به یک روز است.

همچنین در نشست شورای اسناد، مهدی حجت و سید ضیاء هاشمی و دیگر اعضای شورای اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران نیز در طول جلسه با بررسی مباحث اسنادی و ارائه نظرات کارشناسی خود به تشریح موضوعات و ارائه پیشنهادات و راهکارهای مربوطه پرداختند.

کد خبر 4744121

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =