دوره های تخصصی حفظ در موسسه نورالقرآن و العترت برگزار می شود

نرگس نوعی معاون اجرایی نورالقرآن والعترت از برگزاری دوره های تخصصی حفظ در موسسه نورالقرآن و العترت خبرداد.

نرگس نوعی معاون اجرایی نورالقرآن والعترت در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دوره های حفظ قرآن گفت: موسسه نورالقرآن والعترت مجموعه ای تخصصی آموزشی است که بیشترین تخصصش در رشته حفظ قرآن از خردسال تا بزرگسال است.

وی ادامه داد: این دوره ها به همراه ترجمه، تفسیر،قرائت، تجوید، تدبر، تفسیر و مهارت های زندگی در این موسسه آموزش داده می شود.

نوعی با بیان اینکه تربیت دینی و پرورش نسل توحیدی از دیگرمسائل و دغدغه های این موسسه است، افزود: از آنجایی که می خواهیم بچه هایی با سبک و سیاق اسلامی  تربیت کنیم دوره های پیش دبستانی و مهد را راه اندازی کردیم. این دوره ها در دو مقطع  پیش دبستانی۱ و پیش دبستانی ۲ که کودکانی عموما ۴ الی ۶ سال را پذیرش میکنیم البته روزها و ساعت هایشان متفاوت است و فعالیتهایشان به صورت رفتاری و شناختی خواهد بود.

معاون اجرایی موسسه با اشاره به اینکه مجوز موسسه از سازمان تبلیغات دارد، تصریح کرد: این دوره از حفظ مجوزش از سازمان دارالقرآن کشور صادر شده است و ازما به عنوان موسسه ای که تخصصش حفظ قرآن است آماده سازی ۱۵۰ نفر در حفظ جزء های ۳۰ و۱و۲ است.

وی با تاکید بر اینکه این موسسه از سال ۸۰ بنا شده است، افزود: ما فعالیت هایمان در دوره های قرآنی موسسه از سال ۸۰ در خیابان ری بر اساس کلاسهای حفظ دانش آموزی بنیان شد که بعد از گستردگی فعالیت ها در سال ۸۷ به واحد خیابان پیروزی منتقل گردید.

نوعی به وجه تسمیه نام موسسه اشاره کرد، افزود: نام موسسه تاکید بردو ثقل قرآن واهل بیت دارد وفعالیتهایش روز به روز گسترده می شود.دوره های تفسیر و تربیت مربی حفظ خردسال از جمله فعالیتهای شاخص این موسسه است و مربی هایی که فعالیتهای حفظ را انجام می دهند بسیارکم است .

وی ادامه داد: اساتید بنامی مثل استاد شهریاری و شادمان و کثیری از داوران مسابقات بین المللی در این موسسه  فعالیت میکنند و از آنجایی که موسسه از طریق تبلیغات شفاهی عمل میکند بسیار موفق بوده است.

کد خبر 4745055

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =