درخواست از پلیس برای ساماندهی موتورسواران پایتخت

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران از رئیس پلیس پایتخت درخواست کرد اقداماتی انجام شود که موتورسواران هم قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، شهربانو امانی در جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران پس از سخنان سردار رحیمی، گفت: عرض تشکر و قدردانی دارم به ویژه به دلیل نحوه برگزاری انتخابات شورایاری و زحماتی که آقای بیات متحمل شدند. همچنین نظم و انضباطی که در ورزشگاه آزادی از نزدیک شاهد آن بودم. حتی عده ای آمده بودند و می خواستند به دلیل حضور زنان در ورزشگاه ایجاد اخلال کنند و واقعا از فرماندهی یگان ویژه  تشکر می کنم که از ایجاد بی نظمی جلوگیری کردند.

امانی تصریح کرد: مساله بعدی مساله موتورسواران است که نمی خواهم خیلی وارد جزئیات شوم اما حداقل این است که موتورسواران هم قوانین و مقررات رانندگی را رعایت کنند.

 وی افزود: جناب سردار رحیمی، از تمامی زحمات شما تشکر می کنم. اما از آنجایی که من در بهزیستی کار کرده ام می‌دانم چه طرح های ضربتی را در ارتباط با معتادان مشکل دار و متجاهر انجام دادند و چند سال گذشته نیز در تهران اقداماتی در این زمینه صورت گرفت اما در نهایت خروجی آن این شد که پلیس ما باید درگیر مسایل بسیار ریشه ای باشد.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: باید متوجه باشیم که در نهایت وقتی این افراد را جمع آوری می کنیم در ارتباط با اصلاح و نگهداشت و بازگشت آنها به جامعه باید برنامه ای داشته باشیم.

وی اظهار داشت: مساله آخر اینکه باوجود همه تلاشی که پلیس انجام می‌دهد، می خواستم درارتباط با بحث حجاب نکته ای را ذکر کنم. من متوجه هستم که این  وظایف و تکالیف که بر عهده پلیس گذاشته شده، در دنیا هم از وظایف پلیس نیست. از جمله باید مراقبت صورت بگیرد. گزارشی بود که احیانا اگر کسی در خودرو بدون حجاب بود؛ از سوی مردم گزارش شود که به نظر من این امنیت شهروندی را خدشه دار می کند و بهتر است این اتفاق رخ ندهد.

کد خبر 4745558

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =