تبیین اصولی تکالیف دستگاه ها در قانون جدید مدیریت بحران کشور

اراک- نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون جدید مدیریت بحران کشور، وظایف و تکالیف دستگاه های اجرایی مختلف در مواجهه با بحران مشخصا بیان شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی مقدسی ظهر چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: با توجه به اینکه هر کدام از دستگاه های اجرایی در حوزه مدیریت بحران وظایفی را باید به انجام برسانند و این وظایف بایستی به صورت اثرگذار ایفا شود، قانون جدید مدیریت بحران کشور به این مهم در راستای ساماندهی امور این حوزه پرداخته است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: در این قانون همچنین اقدامات اصولی در زمان مواجهه با بحران پیش بینی و تبیین شده که می تواند گام بزرگی در راستای کاهش تبعات ناشی از بروز بحران باشد.

مقدسی بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه فصل سرما و احتمال بروز حوادث و بحران هایی همچون بارش های سنگین و سیلاب، بایستی دستگاه های اجرایی استان در این رابطه از آمادگی لازم برخوردار باشند تا بتوان آسیب های احتمالی ناشی از بروز بحران را به حداقل رساند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در جریان سیلاب ابتدای سال جاری در استان مرکزی، با توجه به اینکه هماهنگی مطلوبی در مدیریت بحران صورت گرفت، شاهد خسارات سنگین نبودیم و امسال و سال های بعد نیز باید در این حوزه با هماهنگی و اقدامات اصولی، همواره خسارات ناشی از حوادث و بحران ها را به نحو قابل توجه کاهش دهیم.

در این جلسه همچنین، مهدی زندیه وکیلی، معاون عمرانی استاندار مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر سند خطرپذیری استان مرکزی در بحران تهیه و تصویب شده و این استان در زمینه مدیریت بحران در کشور یکی از استان های موفق است.

وی بیان کرد: با توجه به خساراتی که در جریان سیلاب ابتدای سال جاری به برخی از نقاط دیواره رودخانه اراک وارد شد، ۱۸۰ میلیارد ریال توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک به امر بازسازی دیواره رودخانه اراک به منظور پیشگیری از بروز حادثه اختصاص یافت.

کد خبر 4748876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =