حمایت معاونت علمی از مراکز نوآوری دانشگاهها

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ما از ایجاد مراکز نوآوری در دانشگاه ها حمایت می کنیم زیرا این مراکز می توانند زمینه ای برای رسیدن به شهر هوشمند را فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز در مراسم افتتاح ۵ مرکز نوآوری تخصصی در دانشکده های دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: همکاری و حمایت از این مراکز نوآوری از وظایف معاونت علمی به شمار می رود.

وی افزود: پیش از اینها تیم های فناورانه به دنبال سرمایه گذار بودند اما اکنون با توسعه مراکز نوآوری در دانشگاه ها، سرمایه گذاران به دنبال طرح های فناورانه می روند.

ستاری با اعلام آمادگی در خصوص حمایت از مراکز نوآوری در دانشگاه ها، تصریح کرد: با توجه به اینکه این مراکز در دانشگاه ها افتتاح می شود و ظرفیت بالایی برای حضور تیم ها در مراکز نوآوری وجود دارد، از آنها حمایت می کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تأکید بر پتانسیل بالای مراکز نوآوری گفت: باید دانشگاه ها به این سمت بروند که مراکز نوآوری را در درون خود راه اندازی کنند. زیرا همه تحولات اجتماعی از این موضع شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها به واسطه مراکز نوآوری می توانند چهره شهر را عوض کنند و به سمت شهر هوشمند بروند، خاطرنشان کرد: همین ناحیه های نوآوری باعث می شود که به سمت شهر هوشمند حرکت کنیم که این به واسطه دانشگاه ها، صورت می گیرد.

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، تهران این پتانسیل تبدیل شدن به شهر هوشمند را دارد از این رو ضروری است که دانشگاه ها به این سمت حرکت کنند.

کد خبر 4751400

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =