روحانیون مهران پرچمداران مکتب ایثار

گروه مبلغین استقامت که سرپرستی آنها به عهده حجت الاسلام آبیار است پیش قدم شدند و به صورت شیفتی، در طول شبانه روز زوار را تنها نگذاشتند.

به گزارش خبرگزاری مهر از غروب جمعه تا شام اربعین، مهران حال و هوای کربلا داشت. خیل عظیم زائران معطر به شمیم حریم حسینی، با کمال نظم و امنیت در حال ورود به میهن هستند تا خوش حال از زیارت امام شهیدان، حلاوت بازگشت به وطن را به سلامت و تهیت بچشند.

اما همزمان با ورود انبوه زوار، مبلغین و طلاب داوطلب هم فرصت را غنیمت شمرده و به خط شدند تا غبار از چهره زائر اباعبدالله الحسین علیه السلام بگیرند و لبخند به رویشان بنشانند. گروه مبلغین استقامت که سرپرستی آنها به عهده حجت الاسلام آبیار است در این راه پیش قدم شدند و به صورت شیفتی، در طول شبانه روز زوار را تنها نگذاشتند.

در پایانه برکت و جای جای مسیر میدان اربعین تا آستانه گیت ورود و خروج زوار، طلاب با روحیه تمام و کمال، خدمت می کنند و تاثیر چشم گیر آن در روحیه راهپیمایان به نیکی ملموس است. اقامه خود جوش نماز جماعت در چند نوبت جهت حفظ ثواب و وقت نماز اول وقت، خوش آمد گویی و استقبال از زائرین در گیت های ورودی و آستانه ورود به کشور به صورت فیزیکی و با بلندگو (که تاثیر آن در روحیه مردم جدا حیرت انگیز بود!)، پخش هدیه های فرهنگی به کودکان زائر برای تشویق برای حضور مجدد آنان در راهپیمایی، روضه خوانی روز اربعین با بلندگو در مسیر و بیان احادیث و گفتارهایی درباره اهمیت اربعین حسینی و راهپیمایی کربلا ، کمک رسانی به زائران خصوصا سالمندان و افراد ناتوان از گیت مرزی تا پایانه میدان اربعین، برای انتقال اسباب و وسایلشان به اتوبوس ها، برگزاری مراسمات و تجمعات مختصر در قالب گفت و گو با زوار از جمله زائرین خاص مثل تازه شیعه شده ها از ملل مختلف و پخش تصاویر و کلیپ از جمله اهم فعالیت های روحانیون مبلغ بود که تماما از طریق ستاد هماهنگی مبلغین فرهنگی مهران که در مسجد امام حسین علیه السلام این شهر قرار داشت فرماندهی میشد.

در همین مسجد از حجت الاسلام زنگنه، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خواف در خراسان رضوی از تجربه مثبتش در کار تبلیغی با کودکان و همینطور رانندگان اتوبوس و کامیون خصوصا به صورت چهره به چهره شنیدم که با ذوق و اشتیاق فراوان از این تجربه گران بهای خودش و لزوم ادامه آن سخن میگفت.

اما شاید مهمترین تصمیم مجموعه تبلیغات اسلامی برای اربعین امسال، بحث روحانی کاروان بود که میبایست مطابق با سیستم موجود در برنامه حج جا بیفتد. در این ایام شاید حدود هفت الی هشت روحانی کاروان دیدم که در قالب کاروان های خانوادگی، محلی و مدرسه ای ، با پرچمی در دست هادی جان نثاران حسین علیه السلام و پیش قراول راهپیمایان اند و پا به پای آنان وظیفه سنگین تبلیغ چهره به چهره را به دوش می کشند

کد خبر 4752548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =