عناوین روزهای دهه وقف مشخص شد

مدیرکل اجتماعی و مشارکتهای مردمی سازمان اوقاف و امور خیریه در آستانه آغاز دهه وقف روزشمار این دهه را که از روز شنبه ۴ آبان۲۷ صفر در سراسر کشور آغاز می شود اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا معممی مقدم مدیرکل اجتماعی و مشارکتهای مردمی سازمان اوقاف درباره روزشمار دهه وقف گفت: دهه بزرگداشت وقف از روز شنبه ۴ آبان آغاز و تا روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه ادامه می یابد.

وی با بیان اینکه شنبه روز نخست این دهه به مناسبت روز وقف به عنوان روز «وقف، بهره وری موقوفات، رونق تولید» نامگذاری شده است، تصریح کرد: یک شنبه روز دوم از دهه وقف با شهادت امام حسن(ع) و رحلت پیامبر اکرم(ص) مصادف شده و به عنوان «وقف، ترویج فرهنگ قرآن و عترت» نامگذاری شده است.

مدیرکل اجتماعی و مشارکتهای مردمی سازمان اوقاف با اشاره به نامگذاری سومین روز دهه وقف افزود: دوشنبه ۶ آبان روز سوم دهه وقف است و به عنوان «وقف،خدمات اجتماعی، اجرای امیتانه نیات واقفین» نامگذاری شده است.

معممی مقدم  با اشاره به اینکه سه شنبه ۷ آبان روز چهارم دهه وقف است، گفت: این روز با شهادت امام رضا(ع) مصادف شده و به عنوان «وقف، بقاع متبرکه ، زمینه ساز تحقق گام دوم انقلاب» نامگذاری شده است. 

وی افزود: چهارشنبه ۸ آبان مصادف با آغاز ماه ربیع‌الاول و روز پنجم از دهه وقف است و به عنوان «وقف، محیط زیست ، بهداشت و سلامت» نامگذاری شده است که در این زمینه نشست هایی را خواهیم داشت. 

مدیرکل اجتماعی و مشارکتهای مردمی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه پنج ‌شنبه ۹ آبان ششمین روز از دهه وقف است و به عنوان «وقف ، تحکیم بنیان خانواده، کاهش آسیبهای اجتماعی» نامگذاری شده است، تصریح کرد: جمعه ۱۰ آبان هفتمین روز از دهه وقف است و به عنوان «وقف،مهدویت ، تمدن نوین اسلامی»  نامگذاری شده است. 

وی با بیان اینکه شنبه ۱۱ آبان هشتمین روز از دهه وقف است و به عنوان «وقف،توسعه پژوهش و فناوریهای دانش بنیان » نامگذاری شده، خاطرنشان کرد: نهمین روز دهه وقف یعنی یکشنبه ۱۲آبان بعنوان «وقف،موسسات خیریه و توسعه مشارکتهای مردمی» نامگذاری شده است. 

معممی مقدم  یادآور شد: آخرین روز از دهه وقف دو شنبه ۱۳ آبان است که به عنوان «وقف، رسانه،تکریم واقفین خیر اندیش» نامگذاری شده که یکی از برنامه های محوری این سازمان هم تلاش برای اجرای امینانه نیات واقفان خیر اندیش است.

کد خبر 4754313

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =