باغات فندق در هزار جریب بهشهر توسعه یابد

بهشهر- مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: باغات فندق، اولویت توسعه در هزارجریب بهشهر است و اشتعال مناسبی ایجاد می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی ایزدی، بعدازظهر جمعه در حاشیه بازدید از اولین جشنواره زعفران بهشهر در روستای " اندرات" بهشهر افزود: حمایت از کشت گیاهان دارویی در کنار کشت گلخانه ای مورد توجه ویژه سازمان است.

وی اظهار داشت: اعتبارات و تهسیلات کم بهره مناسبی در  بخش گیاهان دارویی و گلخانه ای امسال اختصاص می یابد و می توان به توسعه اقتصادی بیشتری رسید.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با اعلام اینکه به زیرساخت هایی برای توسعه در بخش کشاورزی نیاز داریم؛ خاطر نشان کرد: تامین منابع آب و برق از ضرورت های مهم در توسعه کشاورزی است زیرا برخی از کشت های گلخانه ای نیازمند حمایت ویژه است تا توسعه کشت اتفاق بیفتد.

وی افزود: بخش کشاورزی و توسعه آن پر ریسک و نیازمند افراد توانمند است و جوانان جویای کار باید وارد عمل شوند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به توسعه محصولات زراعی و باغی جدید در استان مازندران یادآور شد: باید در این تغییر کشت، از انتقال افت جلوگیری و دقت در کشت و کار نوین در دستور کار باشد و کشت و کار با مطالعه و حساب شده باشد.

ایزدی گفت: در کشت و تولید زعفران، مدیریت حفظ نباتات معتقد است باید با هماهنگی پیازها جابه جا شود تا خسارت ها کاهش یابد.

وی افزود: هماهنگی با مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان برای انتقال پیاز زعفران از نیازهای مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

ایزدی بیان داشت: بارندگی بهار و پاییز زعفران را تهدید می کند و باید در این بخش به نکات مهم کارشناسی توجه شود.

کد خبر 4760507

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =